• Wyższy zwrot akcyzy

  Dzięki uchwalonej bez poprawek nowelizacji ustawy o zwrocie akcyzy od paliwa rolniczego, od stycznia 2019 został podniesiony limit oleju napędowego zużywanego przez rolników przy produkcji.
 • Targi GARDENIA 2019 już w lutym w Poznaniu!

  III Kongres Liderów Branży Ogrodniczej, warsztaty dla architektów krajobrazu, XIII edycja „Miejskiej Sztuki Ogrodowej”, inspirujące spotkania z ludźmi z branży ogrodniczej, międzynarodowa publiczność, bogata ekspozycja nowości ogrodniczych na sezon 2019, nowa odsłona konkursu „GRAND PRIX GARDENII”, specjalnie wydzielone przestrzenie pokazowe obrazujące trendy ogrodnicze, konferencja poświęcona hortiterapii – tak w pigułce można opisać zbliżającą się XIII edycję Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, która w dniach 21-23 lutego 2019 roku odbędzie się w Poznaniu.
 • Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”

  Już po raz dziewiąty Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi objął honorowym patronatem certyfikacje żywności organizowane w ramach Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”.
 • Polak zwycięzcą konkursu Rolnik Roku regionu Morza Bałtyckiego

  Już drugi raz w historii konkursu na Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego zwycięzcą został Polak – Krzysztof Kowalski.
 • Laureaci certyfikatów "Dobry produkt 2018"

  Grupa Polskie Towarzystwo Wspierające Przedsiębiorczość SA, wraz z partnerami przyznała, już po raz dziewiąty, firmom z branży żywnościowej certyfikaty „Dobry produkt 2018".
 • Mało wkładu, dużo zysku?

  Po wielu latach konopie włókniste wracają do łask. Jednak na uprawę trzeba mieć pozwolenie z urzędu oraz kontraktację na odbiór surowca i zbiór.
 • Sukces akcji "Adoptuj pszczołę"

  Blisko 130 tysięcy adopcji – to efekt zakończonej właśnie akcji Greenpeace Adoptuj Pszczołę.
 • Po co rolnikowi ubezpieczenie?

  Tylko w pierwszym półroczu 2018 roku do placówek terenowych i oddziałów KRUS zgłoszono 7768 wypadków, które miały miejsce w gospodarstwach rolnych. Najwięcej z nich zanotowano w województwach: lubelskim, mazowieckim, wielkopolskim i podlaskim.
 • Rozpocznij działalność pozarolniczą

  Od 15 października do 13 listopada 2018 r. można składać w oddziałach regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie 100 tys. zł "Premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"
 • Zmiana na stanowisku Prezesa KRUS

  Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał z dniem 29 października 2018 r. panią Aleksandrę Stanisławę Hadzik na stanowisko prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Facebook