Aktualności

13 Wrzesień 2017

150 lat Działu Warzyw Syngenta

W 2017 roku firma Syngenta obchodzi 150. jubileusz powstania Działu Warzyw. Dział ten zatrudnia ponad 2400 pracowników, a centra dystrybucji oraz badań i rozwoju znajdują się w 30 krajach. W swoim portfolio Syngenta ma około 2500 odmian trzydziestu różnych gatunków roślin warzywnych. 

W Polsce Syngenta jest liderem sprzedaży nasion papryki, kukurydzy słodkiej, brokułu, cukinii oraz kalafiorów wiosennych i letnich. Specjalizuje się w nasionach roślin kapustnych i jako jedyna na polskim rynku oferuje odmiany odporne na kiłę kapusty.

Firma wprowadza nowatorskie rozwiązania i ciągle udoskonala swoje produkty. Przykładami wprowadzonych innowacji są m.in. pierwsza papryka bezpestkowa oraz brokuł odmiany Monflor F1 – intensywnie zielony, o wysokiej i stałej jakości różyczki oraz długich pędach, na których są osadzone kwiatostany. W portfolio firmy znajdują także różnorodne odmiany coraz bardziej popularnych pomidorów koktajlowych, w tym oryginalny czarny Mini Kumato o niezwykle słodkim smaku oraz soczystym miąższu.

Opracowując nowe odmiany nasion Syngenta ma na uwadze nie tylko smak, jakość, trwałość i wygląd warzyw, ale także większy plon, odporność na choroby i szkodniki, łatwy zbiór, mycie, przetwarzanie i pakowanie. Postępy w innowacjach firma prezentuje co roku na wydarzeniu o nazwie Fields of Innovation w holenderskim mieście Wervershoof. Tegoroczna edycja, zaplanowana na 26-28 września, będzie okazją do zapoznania się z ponad 180 odmianami warzyw kapustnych i 70 odmianami warzyw liściastych. Wśród nich znajdą się różnobarwne kalafiory, czerwona brukselka, wieloróżyczkowe brokuły oraz cała kolekcja sałat, w tym bardzo odporne na mączniaka rzekomego sałaty rzymska, batawska oraz babyleaves.

Firma prowadzi także szereg ciekawych projektów. Wśród nich znajdują się m.in. EasyBroQ – połączenie nowych odmian oraz specjalnie skonstruowanego kombajnu do zbioru i różyczkowania brokułów bezpośrednio na polu, a także Onion Leader – doradczy program skierowany do najlepszych producentów cebuli, poprzez który Syngenta pomaga im w uzyskiwaniu wysokich i dobrej jakości plonów.

 

am

Na podstawie informacji prasowej firmy Syngenta

Zobacz także więcej artykułów z tej kategorii

Facebook