Aktualności

Dzień Fasoli Szparagowej

Urokliwie położony ZDOO w Tarnowie koło Ząbkowic Śląskich gościł na swoich poletkach doświadczalnych producentów fasoli szparagowej.

Dzień Fasoli Szparagowej odbył się w dniu 26 lipca br. Współorganizatorami tego wydarzenia było COBORU, przetwórnia MASFROST Ziębice oraz redakcja WiOM Warzywa i Owoce Miękkie.

Zgromadzeni producenci mogli porównać 14 odmian fasoli firm: Spójnia Nochowo, Polan, Monsanto/Seminis, PNOS Ożarów Mazowiecki i Van Waveren, która została wysiana przez pracowników zakładu na poletkach doświadczalnych.

W doświadczenia włączyły się także firmy Tradecorp, Biopharmacotech oraz Adob, które sprawdzały skuteczność swoich produktów w uprawie fasoli szparagowej.

Wśród odmian prezentowanych przez firmy mogliśmy znaleźć m.in: Luizę firmy Polan, Wav 77 firmy Van Waveren, Esterkę firmy PNOS Ożarów Mazowiecki, SVGA3137 firmy Monsanto/Seminis, Batumi Spójni Nochowo.

W temat potrzeb nawozowych fasoli szparagowej wprowadził uczestników spotkania dr Piotr Chohura.

Dziękujmy wszystkim uczestnikom za przybycie, mimo intensywnych prac w gospodarstwach.

Zapraszamy do lektury numeru 9/2018 miesięcznika WiOM Warzywa i Owoce Miękkie, w którym znajdzie się szczegółowa relacja z tego wydarzenia.

Zapraszamy Państwa w podróż na tarnowskie fasolowe poletka w naszej galerii.

macka

Galeria zdjęć

Dzień Fasoli Szparagowej

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure