Aktualności

Fresh Market 2018

XI edycja konferencji odbyła się 27 września 2018 roku w Ożarowie Mazowieckim.

Fresh Market to wydarzenie w branży owoców, warzyw i kwiatów, które gromadzi przedstawicieli największych sieci handlowych i sklepów.

Każde spotkanie to rozmowa twarzą w twarz z przedstawicielami konkretnej sieci handlowej lub marki. Zwykle trwa ona 10 minut – w tym czasie przedstawiane są oferty. To pierwszy krok do nawiązania współpracy. Spotkania z przedstawicielami sieci handlowych są na bieżąco aktualizowane na dużym ekranie. Osoba, która chce nawiązać kontakt z konkretną siecią czy sklepem pobiera numerek i oczekuje na wywołanie.

Ale konferencja to nie tylko możliwość spotkania z przedstawicielami sieci handlowych i sklepów. Swoją ofertę prezentowały także firmy produkujące opakowania do warzyw i owoców. Jeżeli zainteresowanie uczestników skierowane było na świeże warzywa czy owoce również można było z taką ofertą firm się zapoznać. A jak już jest to wszystko pod ręką to szczęścia potrzebna była tylko maszyna do pakowania. Na stoiskach można było również zapoznać się z wymogami jakie należy spełnić, aby dostarczać do sklepów towar najlepszej jakości.

A jak konferencja to oczywiście prelekcje i panele dyskusyjne z zaproszonymi gośćmi.

W tym roku można było posłuchać o sytuacji i prognozach na najbliższy sezon na polskim rynku warzyw i owoców.

Panele dyskusyjne poświęcone były prognozom podaży i popytu owoców i warzyw na polskim i zagranicznym rynku, kanałach dystrybucji, szansach i zagrożeniach w eksporcie i imporcie. Osobny panel poświęcony został roli opakowań w sprzedaży.

Jak co roku na konferencji wybierany był Produkt Roku 2018 Fresh Market Award.

Głosowanie odbywało się w dwóch kategoriach – pierwsze jako produkt internautów, drugi to produkt uczestników konferencji. W tym roku do miana Produktu Roku pretendowały następujące produkty:

  • BIO Nasiona na kiełki firmy W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o.o.,
  • Mikroliście „Baziółka” firmy Baziółka – Swedeponic Polska Sp. z o.o.,
  • Sałata Knox firmy Rijk Zwaan Polska Sp. z o.o.,
  • Kwiat cięty minigerbera sieria „MI PUNKI” firmy Floraya LG Flowers,
  • Pomidory malinowe E15A.41717 firmy Enza Zaden Poland,
  • Tacka Cartonpet TM firmy Carton Pack,
  • Fruit & Spice firmy Bratzler & Co. GmbH.

Nagrodę Fresh Market Award 2018 w tym roku zarówno w głosowaniu internetowym jak i na konferencji zdobyła sałata Knox firmy Rijk Zwaan Polska.

„Wszystkie smaki i kolory papryki”

Zrzeszenie Producentów Papryki RP rozpoczęło we wrześniu pierwszą w Polsce kampanią promującą paprykę z południa Mazowsza. Jej celem jest budowanie wśród konsumentów świadomości, że w Polsce produkowane są różne smaki i kolory papryki o wielu walorach smakowych i zdrowotnych. Kampania jest organizowana dzięki wsparciu ze środków finansowych Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Szerszą relację z konferencji przedstawimy w numerze 11/2018 WiOM.

macka

Galeria zdjęć

Fresh Market 2018

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure