StoryEditor

INNVIGO dzieli się wiedzą

22.12.2017., 11:17h
Działalność wielu podmiotów, nie tylko tych zajmujących się produkcją środków ochrony roślin, wiąże się ze ścisłą kontrolą informacji, będących rodzajem kapitału własnego. Jednak przykład polskiej firmy INNVIGO pokazuje, że dzielenie się wypracowaną wiedzą może przynosić korzyści nie tylko klientom, zyskującym dostęp do najnowszych informacji o metodach ochrony upraw. Na wygranej pozycji jest również przedsiębiorstwo, które dzięki temu rozwija się i zdobywa zaufanie odbiorców swoich produktów.

INNVIGO to polska firma z branży środków ochrony roślin, która rozpoczęła działalność w styczniu 2015 roku. Wprowadzanie na rynek najnowszych rozwiązań i uważne wsłuchiwanie się w potrzeby rolników sprawiły, że w ofercie przedsiębiorstwa jest obecnie ponad 30 preparatów. Firma nie ustaje w staraniach, żeby poszerzać swoje portfolio o kolejne produkty, skutecznie i długotrwale zwalczające zagrożenia, z jakimi mają do czynienia krajowi producenci rolni. Rozwój INNVIGO jest nierozerwalnie związany z prowadzeniem badań i doświadczeń, a także z dzieleniem się zdobywaną wiedzą z pracownikami, partnerami handlowymi i samymi rolnikami. Jak pokazuje praktyka, takie podejście przynosi wiele korzyści – szczególnie w branży rolniczej, która wymaga stałego dokształcania się, poznawania zagrożeń, nowych środków oraz metod dbania o jakość upraw i plonów.

Każdego roku w całej Polsce INNVIGO (poza programem rejestracyjnym) realizuje ok. 2000 poletek doświadczalnych w warunkach polowych oraz kilkadziesiąt projektów badawczych w warunkach szklarniowych i laboratoryjnych. Ich wyniki, w połączeniu z najnowszą wiedzą naukową, pozwalają ekspertom na formułowanie rekomendacji i zaleceń, z których później chętnie korzystają producenci rolni. – Już na samym początku podjęliśmy decyzję, że będziemy oferować nasze rozwiązania w oparciu o najwyższej jakości serwis, dotyczący nie tylko obsługi firm wprowadzających produkty na rynek, ale rolników, użytkowników naszych środków ochrony roślin – mówił Krzysztof Golec, Prezes Zarządu INNVIGO. – Oczywiście wiedza nie jest dana raz na zawsze i musimy dbać o jej aktualizację, dlatego prowadzimy szereg badań, które pozwalają nam na pogłębianie wiedzy dotyczącej aktualnych problemów w rolnictwie.

Szkolenia stanowią bardzo ważny obszar działalności INNVIGO. Doradcy i przedstawiciele handlowi ze współpracujących firm mogą liczyć na fachową opiekę merytoryczno-doradczą i dostęp do najnowszych informacji – zarówno z obszaru badań naukowych, jak i doświadczeń polowych. Liczne spotkania edukacyjne z partnerami z całej Polski prowadzone są w trzech formułach: jako obserwacje polowe połączone z częścią teoretyczną i analityczną, jako spotkania diagnostyczne, podczas których badane są konkretne przypadki i poszukiwane rozwiązania problemów, a także w postaci konferencyjno-seminaryjnej – realizowane głównie zimą i polegające m.in. na prezentacji wyników badań i omówieniu przypadków, z jakimi rolnicy mieli do czynienia przez cały sezon.

macka

źródło: mat. pras. Innvigo

19. kwiecień 2024 13:11