Ważne informacje

Aktualności

Konferencja Borówkowa

Dziś drugi dzień Międzynarodowej Konferencji Borówkowej - plenerowe pokazy na plantacji borówki wysokiej. Wczoraj uczestnicy konferencji spotkali się w Ożarowie Mazowieckim, gdzie wysłuchali wykładów oraz zapoznali się z ofertami firm branżowych.

Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Katedry Sadownictwa SGGW w Warszawie oraz Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, a jej organizatorem była firma Hortus Media. W programie przewidziano wykłady o tematyce skupionej wokół aktualnych zagadnień dotyczących uprawy borówki wysokiej. Przekazano wiele interesujących informacji nt. żywienia roślin, ochrony plantacji, a także różnych technologii uprawy borówki wysokiej na całym świecie. Przedstawiono procedury zatrudniania cudzoziemców do prac sezonowych na nowych zasadach, obowiązujących od 1 stycznia 2018 r. Mówiono o zbiorach, sortowaniu i pakowaniu owoców oraz wymaganiach rynków eksportowych. Przedstawiciele Fundacji Promocji Polskiej Borówki podsumowali miniony rok działalności tej organizacji oraz przekazali informacje o działaniach, jakie będą realizowane w tym roku w ramach kampanii promocyjnej polskich borówek.

Równolegle z wykładami odbywała się wystawa firm branżowych. Swoje ekspozycje miało kilkadziesiąt przedsiębiorstw – producentów materiału wyjściowego i środków produkcji.

Dzisiaj, drugiego dnia konferencji uczestnicy biorą udział w spotkaniu plenerowym na plantacji zlokalizowanej w okolicy Grójca, gdzie odbywają się pokazy cięcia krzewów, pokazy maszyn i warsztaty związane z zakładaniem plantacji.

Niedługo relacja z tego wydarzenia na łamach nowego czasopisma „Owoce Jagodowe”.

Jak było wczoraj? Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z pierwszego dnia konferencji.

am

Galeria zdjęć

Konferencja Borówkowa

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure