Aktualności

04 Styczeń 2018

Nowości, innowacje, trendy – czyli POLAGRA-PREMIERY

Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY to wydarzenie, które stawia na nowości i innowacje oraz pozwala zasięgnąć informacji z każdego sektora rolniczego, rozwijać wiedzę z zakresu prac polowych, poszerzać horyzonty, jest też miejscem spotkań ze znakomitymi osobistościami z branży rolniczej. Siódma edycja tych targów odbędzie się w dniach 18-21 stycznia 2018 roku w Poznaniu. 

Podczas siódmej edycji Międzynarodowych Targów Rolniczych POLAGRA-PREMIERY ekspozycja będzie zbudowana wokół traktorów, kombajnów, maszyn i urządzeń rolniczych o wszechstronnym zastosowaniu. Część wystawy poświęcona będzie nasionom rolniczym i ogrodniczym, środkom ochrony roślin oraz nawozom. Interesująco zapowiada się też asortyment z zakresu budownictwa wiejskiego, wyposażenia stanowisk dla zwierząt, sprzętu zootechnicznego, weterynaryjnego, aparatury kontrolno-pomiarowej. Właścicielom gospodarstw oraz hodowcom zostaną zaprezentowane również artykuły z kategorii bezpieczeństwa i higieny pracy.


Podczas targów będzie można zobaczyć innowacyjne maszyny i najnowsze rozwiązania rolnicze na nowy sezon wykonane w oparciu o najwyższej klasy technologie. Aż 27 produktów zostało nagrodzonych  Złotymi Medalami MTP. Warto także przyjrzeć się nowościom z kategorii roślin uprawnych, wśród których są również odmiany warzyw m.in.  burak ćwikłowy Betako F1 i rzodkiewka Salsa F1.

 

W Strefie Precyzyjnego Rolnictwa  zostaną zaprezentowane najnowsze technologie znajdujące zastosowania w rolnictwie. Monitorowanie upraw z wykorzystaniem dronów, aplikacje do zarządzania gospodarstwem rolnym czy systemy GPS ustawiające pracę maszyn rolniczych – to tylko kilka przykładów proponowanych technologii, z którymi będzie można bliżej zapoznać się na targach.

 

Program targowych wydarzeń wzbogaci konferencja „Bioenergia w rolnictwie”, organizowana przez wydawnictwo Abrys, wystąpienie Rafała Błachowskiego na temat błędów krytycznych obniżających zysk, dzień hodowlany, na który zaprasza Instytut Zootechniki PIB Kraków, dyskusje przy kawie na stoisku Top Agrar Polska, Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy, konferencja na temat polskiego rolnictwa i perspektyw jego rozwoju, XII Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych. Podczas Targów odbędą się również warsztaty „Jak współcześnie zwiększać efektywność przedsiębiorstwa zarówno w obszarach operacyjnych, jak i rynkowych?”, które poprowadzi firma 4 Results.

 

Panie uczestniczące w targach zostaną zaproszone do Strefy Nowoczesnej Gospodyni, gdzie oprócz odpoczynku w miłej atmosferze, przewidziano także interesujące warsztaty. W tym roku współorganizatorem tej strefy jest Polskie Wydawnictwo Rolnicze, wydawca czasopisma „Gospodyni”.

 

Więcej informacji oraz program targów można znaleźć na stronie internetowej www.polagra-premiery.pl

 

am

Źródło: informacje prasowe MTP

Zobacz także więcej artykułów z tej kategorii

Facebook