Ważne informacje

Aktualności

POLAGRA-PREMIERY już w styczniu w Poznaniu

W dniach 18-21 stycznia 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się siódma edycja Targów POLAGRA-PREMIERY.  

 

Największe w Polsce halowe Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY wzorem lat ubiegłych targi trwać będą aż cztery dni. Tylko tak można zapewnić odwiedzającym optymalny czas na  zapoznanie się z bogatą ofertą praktycznych maszyn polskich i światowych marek, funkcjonalnego sprzętu i narzędzi rolniczych. Na terenie MTP będzie można zobaczyć innowacyjne rozwiązania z zakresu uprawy i hodowli, a także różnorodną ofertę nawozów, środków do ochrony roślin, dodatków paszowych. Do grona wystawców dołączyły również firmy posiadające w swojej ofercie sprzęt zootechniczny, weterynaryjny oraz artykuły związane z wyposażeniem maszyn rolniczych. Ekspozycję dopełnią wiodące na rynku czasopisma i portale rolnicze, a także związki i stowarzyszenia.

 

Światowe premiery, nowinki technologiczne z sektora agro, bogata ekspozycja maszyn i urządzeń rolniczych, specjalistyczna wiedza, spotkania z osobistościami z branży rolniczej, porady na temat sposobów pozyskania funduszy na nowe inwestycje – tak w skrócie można opisać zbliżającą się edycję targów POLAGRA-PREMIERY.  Targi charakteryzuje również biznesowy charakter oraz rewelacyjna atmosfera. Wszystkie te elementy raz na dwa lata przyciągają dziesiątki tysięcy rolników z całej Europy. – Siódma edycja wydarzenia na pewno zaspokoi ciekawość rolników, którzy spragnieni są widoku nowości na zbliżający się sezon – mówi Jakub Patelka, dyrektor projektu.

 

W Strefie Precyzyjnego Rolnictwa będzie można zapoznać się także z nowymi technologiami w zakresie rolnictwa, takimi jak np. automatycznie sterowane maszyny czy systemy GPS, usprawniające pracę maszyn rolniczych. Rynek nowych technologii rozwija się bardzo dynamicznie i te nowoczesne rozwiązania są coraz chętniej stosowane, ponieważ pomagają optymalizować koszty czy skrócić czas produkcji.  Strefie Precyzyjnego Rolnictwa przyświeca idea prezentacji rozwiązań z zakresu nowych technologii, czyli specjalistycznego oprogramowania, innowacyjnych akcesoriów czy nowoczesnych rozwiązań informatycznych, które  mają ułatwić pracę w gospodarstwie, czyniąc ją bardziej precyzyjną i wydajniejszą – dodaje J. Patelka.

 

Targi POLAGRA-PREMIERY obejmujące swym zakresem technikę, uprawę i hodowlę dedykowane są czterem grupom zwiedzających: rolnikom, właścicielom i zarządcom gospodarstw rolnych oraz handlowcom. Pierwszy dzień skierowany jest do agrobiznesmenów, drugi do młodych rolników, trzeci i czwarty do rolników z rodzinami.  Tematyczny podział poszczególnych dni pomoże uzyskać wymierne korzyści, które przełożą się na określone efekty po targach. Dzień Agrobiznesmena skierowany jest do dealerów sprzętu rolniczego z całej Europy nastawionych na podjęcie rozmów z polskimi producentami, przedstawicielami hurtowni i sklepów z asortymentem rolniczym. Tego dnia na targach będzie można spotkać również przedstawicieli grup producenckich. Pierwszy dzień sprzyjać będzie porównaniu oferty różnych dostawców oraz rozmowom z potencjalnymi kontrahentami, mediami czy przedstawicielami związków. Drugi dzień – dla Młodego Ogrodnika – to propozycja dla uczniów i studentów szkół wyższych o profilu rolniczym, mechatronicznym i zootechnicznym. Większość wydarzeń odbywających się w dwa ostatnie dni targowe skierowanych jest do rodzin z dziećmi.  Kobiety, które odwiedzą Targi POLAGRA-PREMIERY zapraszamy do  Strefy Nowoczesnej Gospodyni, gdzie przy filiżance gorącej kawy będą mogły się zrelaksować. W strefie odbędzie się również cykl interesujących wykładów i warsztatów.  Program targów wzbogaci kiermasz przedmiotów artystycznych i produktów regionalnych oraz Strefa Animacji dla dzieci.

Więcej informacji o targach na stronie www.polagra-premiery.pl

 

am

Źródło: informacje prasowe MTP

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure