Ważne informacje

Aktualności

Polish Berry Cooperative zaprasza na Konferencję Borówkową

Borówka ma znakomitą opinię wśród doradców żywieniowych. Określa się ją jako owoc przyszłości. Eksperci są zgodni, jest polecana wszystkim, w każdej diecie. Na świecie podbiła rankingi zdrowych owoców. Polscy producenci promują owoce w kraju, udało im się też stworzyć modę na polską borówkę na świecie. Wszystko dzięki współpracy promowanej również w innych sektorach rynku jagodowego. Borówkowy sezon w Polsce rozpoczyna się 1 lipca i trwa do końca września. W tym czasie w Polsce odbywa się wiele spotkań i konferencji. Najstarszą i największą jest Konferencja Borówkowa. W tym roku odbędzie się już po raz szósty, 1-2 marca w Ożarowie Mazowieckim. Weźmie w niej udział ponad 900 plantatorów i gości z 18 krajów.

Popularność borówki dynamicznie rośnie. Możemy mówić o globalnej eksplozji produkcji owoców tego gatunku. Jako polscy plantatorzy mamy niezaprzeczalne atuty: wieloletnie doświadczenie, pasję i wiedzę, umiejętność współpracy z naturą, wsparcie ośrodków naukowych, stojące na najwyższym poziomie konferencje branżowe. Przed nami coroczna dyskusja nad tym, jak przekuć te atuty w trwałą przewagę na globalnym rynku - mówi Dominika Kozarzewska, Prezes Polskich Jagód, członek Polish Berry Cooperative, która poprowadzi w tym roku debatę o tym, czy rozwój upraw borówki na świecie może zagrażać polskiej produkcji.

Konferencja Borówkowa to najważniejsze branżowe wydarzenie w Polsce. Omawiane będą szanse i wyzwania szybko globalizującej się branży. Patronat honorowy nad Konferencję Borówkową 2018 objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach i Katedra Sadownictwa na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW.

Program VI Konferencji Borówkowej dostępny jest na stronie: www.konferencjaborowkowa.pl

Film zapraszający na konferencję: https://youtu.be/onIzpH_840k

 

am

Źródło: materiały prasowe Polish Berry Cooperative

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure