Aktualności

Wiedz i mądrze jedz

„Wiedz i mądrze jedz” to ogólnopolska kampania medialna na rzecz Krótkich Łańcuchów Dostaw Żywności.

Celem kampanii jest wzrost świadomości konsumentów odnośnie znaczenia zdrowego odżywiania oraz propagowanie korzyści dla małych producentów żywności (głównie na terenach wiejskich), dla konsumentów (głównie miejskich), a także organizacji działających na rzecz rozwoju wsi, wynikających z organizowania i partycypowania w systemach Krótkich Łańcuchów Dostaw Żywności, czyli sprzedaży bezpośredniej. Dzięki temu konsument otrzymuje produkt świeży, naturalny, pełnowartościowy, który dodatkowo jest tańszy dzięki eliminacji pośredników.

Operacja realizowana jest przez partnera Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich i została wybrana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w wyniku konkursu dla partnerów KSOW.

MRiRW zachęca do oglądania filmów z cyklu „Wiedz i mądrze jedz”, propagujących ideę sprzedaży bezpośredniej. Są one dostępne m.in. na kanale You Tube „Prosto od rolnika”: https://www.youtube.com/channel/UCvCWsUQPkggpsiYQLQaEvgQ.

Filmy, spoty oraz inne materiały będące częścią kampanii można znaleźć na stronie internetowej www.prostoodrolnika.pl a także pod adresem: http://ksow.pl/news/entry/13688-wiedz-i-madrze-jedz-zapraszamy-do-obejrzenia.html

 

am

Źródło: MRiRW

 

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure