Ważne informacje

Aktualności

Wielka Majówka po raz drugi!

W Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim k. Warszawy, 9–10 maja firma Timac Agro Polska zorganizowała Wielką Majówkę.

To połączenie merytorycznej konferencji oraz specjalnej akcji marketingowej Wielkiej Loterii, skierowanej do klientów firmy, którzy od 1 lutego do 30 kwietnia br. zakupili jednorazowo określoną ilość wybranych nawozów płynnych, granulowanych, dodatków paszowych lub bloków mineralnych, z oferty firmy.
Wielka Majówka to jedno z największych wydarzeń zrealizowanych przez firmę Timac Agro Polska, a także ważne spotkanie dla producentów rolnych, dla których oprócz losowania głównych nagród, były wykłady związane z produkcją rolną, ogrodniczą i produkcją mleka.
 W konferencji udział wzięło około 500 rolników z całej Polski. Głównymi nagrodami w loterii były w tym roku Toyota Hilux, dwie Toytoy Aygo i 5 skuterów Kymco. Zwycięzcy Wielkiej Loterii: Jakub Ambroziak (Toyota Hilux), RKS Czempiń (Toyota Aygo), RSP Wydrowice (Totyota Aygo). Skutery Kymco wylosowali: Małopolska Hodowla Roślin, Krzysztof Głowa, Stanisław Przybylski, Planasa Polska, Grzegorz Milczarczyk.

Firma TAP w komunikacji z klientami skutecznie wykorzystuje internet. – To dzisiaj główne źródło po które sięga producent w poszukiwaniu ważnych informacji. Jest szybkie i mobilne – mówił Łukasz Peroń. – Nasza strona internetowa czy profil FB pozwalają na komunikację z odbiorcami poprzez artykuły, newslettery, zdjęcia i filmy. Nie bez znaczenia pozostaje bezpośredni kontakt z rolnikiem poprzez spotkania w terenie. – TAP zatrudnia ponad 100 doradców techniczno-handlowych w całej Polsce, którzy przeprowadzają na polach swoich klientów badania gleby, badania roślin w czasie wegetacji i na tej podstawie przygotowują plany i zalecenia nawozowe – dodał Bartłomiej Anioła.

Światowe Centrum Innowacji (CMI) Grupy Roullier w Saint Malo to miejsce, gdzie opracowywane są nowe rozwiązania i produkty m.in. w zakresie odżywienia roślin rolniczych. Całkowita powierzchnia obiektów doświadczalnych to 8000 m2, z czego 12000 m2 stanowią szklarnie. – Współpracujmy z blisko 100 uczelniami wyższymi na całym świecie, w tym również w Polsce – mówił Arnaud Wieczorek.
Jak przy pomocy technologii TOP-PHOS zwiększyć efektywność odżywiania roślin? –wyjaśniał Nicola Juignet. Zracjonalizowanie wykorzystania azotu oraz zmniejszenie dawek tego składnika ograniczą negatywny wpływ rolnictwa na środowisko. Aby rośliny lepiej wykorzystywały ten składnik muszą być dobrze zaopatrzone w fosfor (bierze udział w przemianach azotowych). TOP-PHOS to opatentowane rozwiązanie firmy TAP umożliwiające lepsze wykorzystanie fosforu. TOP-PHOS to nowa innowacyjna forma fosforu zabezpieczona przed uwstecznianiem się w glebie (niezależnie od jej odczynu), która sprawia, że nawożenie fosforem jest bardziej efektywne.


msz


Zdjęcia do artykułu

1
2
3
4 Agata Stolarska, prezes Zarządu TAP i Nicola Juignet
5 Arnaud Wieczorek
6 Bartłomiej Anioła
7 Jacek Witkowski
8 Podczas uroczystej kolacji

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure