Ważne informacje

Aktualności

Wsparcie posłanki

Pisaliśmy niejednokrotnie o utrudnieniach na WGRO

Pisaliśmy niejednokrotnie o protestach, producentach i ich problemach na WGRO:
- Ogrodnicy zrzeszeni w Wielkopolskim Związku Ogrodniczym (koło Poznań) wnieśli wielki wkład w utworzenie Wielkopolskiej Giełdy Rolno-Ogrodniczej. Jeszcze niedawno ogrodnicy handlowali pod marketem Obi, ścigani przez policję, nie mając żadnego wpływu na godziny funkcjonowania giełdy.
http://www.warzywaiowoce.pl/articles/aktualnosciwiom/ksiaze-czy-zebrak-czyli-sprzedaz-na-wgro-cz1/
- Trzy tygodnie później producenci handlują na parkingu sieci handlowych i McDonalda na Franowie. Tu podobnie jak przed giełdą, naloty robi policja.
http://www.warzywaiowoce.pl/articles/aktualnosciwiom/ksiaze-czy-zebrak-czyli-sprzedaz-na-wgro-cz2/
- Utrudnienia na WGRO nie dotyczą jedynie sprzedawców, ale także kupców. Zobacz, jakie kary są na nich nakładane.
http://www.warzywaiowoce.pl/articles/aktualnosciwiom/dlaczego-kupcom-na-wgro-tez-jest-nielatwo/
- Jeden z naszych Czytelników, a zarazem producent, który handluje na giełdzie rolno-ogrodniczej w Poznaniu przesłał nam list. Wymienia w nim m.in. propozycje zmian regulaminu obowiązującego na WGRO.
http://www.warzywaiowoce.pl/articles/aktualnosciwiom/handel-producencki-na-wgro-s-list-czytelnika/
- Na parkingach w pobliżu WGRO sytuacja jest napięta. Przedwczoraj znów interweniowała policja. Pojawiły się również kamery telewizyjne.
http://www.warzywaiowoce.pl/articles/aktualnosciwiom/walki-ciag-dalszy/
- Sytuacja na WGRO jest napięta o czym informujemy od jakiegoś czasu. Tym razem zobaczcie jak wyglądają wydarzenia na WGRO w obiektywie redakcyjnego aparatu.
http://www.warzywaiowoce.pl/articles/aktualnosciwiom/wgro-walki-ciag-dalszy-w-obiektywie-aparatu/

Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej -pani Paulina Hennig-Kloska wystosowała w tej sprawie pismo do Prezydenta Poznania - Jacka Jaśkowiaka.
Pragniemy przybliżyć jego fragment:
„…proszę o dostęp do następujących dokumentów i informacji:
1.    Przekazanie kopii raportu, sporządzonego na zlecenie Prezydenta Solarskiego wraz z wnioskami w nim zawartymi.
2.    Udostępnienie Informacji, odpowiadającej na pytanie, czy Miasto Poznań (lub jednostki mu podporządkowane) nadal pozostaje akcjonariuszem WGRO S. A. a jeśli tak, to czy w Radzie Nadzorczej Spółki zasiada jego przedstawiciel?
3.    Sformułowanie odpowiedzi na pytanie- czy wśród akcjonariuszy WGRO S. A> znajdują się inne podmioty podlegające (zarządczo lub nadzorczo) organom centralnym państwa czy też samorządowym, a jeśli tak, to czy mają one swych przedstawicieli (i ilu) w RN WGRO S. A.?
4.    Przekazanie odpowiedzi – czy Pan Prezydent i podległe Mu służby miejskie podjęły starania w celu usunięcia utrudnień dla producentów i kupców w ramach prowadzonego na WGRO i jej okolicach handlu, oraz jakie są dalsze zamierzenia ze strony Urzędu Prezydenta w tej kwestii?

 Mając na względzie poważne utrudnienia, jakie napotykają handlowcy i producenci w zbyciu towarów za pośrednictwem Poznańskiej Giełdy Owocowo - Warzywnej i biorąc pod uwagę uporczywe uchylanie się zarządu Giełdy od ich rozwiązania na rzecz ww. użytkowników giełdy, proszę o potraktowanie sprawy jako pilnej i udostępnianie informacji w tej sprawie."

A postulatem Rolników i Producentów jest, aby giełda była otwarta od godziny 17!

eg

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure