Aktualności

Zobacz jak wygląda samolotowy zbiór ogórka

Zbliża się "Kłecki Dzień Ogórka". Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu, którego organizatorami są miesięcznik WiOM Warzywa i Owoce Miękkie, Grupa Producentów Warzyw „Chrobry" oraz Wielkopolska Izba Rolnicza

Fot. Kania

Już 13 lipca 2019 roku (sobota) na terenach uprawnych w Michalczy 20 oraz siedzibie Grupy Producentów Warzyw „Chrobry” Sp. z o.o. w Kłecku odbędzie się „Kłecki Dzień Ogórka”.

Część oficjalna spotkanie rozpoczyna się o 10.00. Pół godziny wcześniej zapraszamy do Michalczy na powitalne śniadanie.

Pierwszym punktem programu będzie wystąpienie Piotra Walkowskiego – prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej i posła na Sejm RP. Omówi on korzyści płynące ze skrócenia łańcucha żywieniowego w myśl zasady „Od producenta do konsumenta”

Na miejscu odbędą się prezentacje odmian przez firmy nasienne, obecni będą również producenci nawozów i maszyn oraz dystrybutorzy agrowłókniny i folii.

Oprócz pokazu na polach w Michalczy zbioru ogórka systemem samolotowym zobaczyć będzie można także pokaz sortowania i pakowania ogórków w obiektach Grupy Chroby w Kłecku.

O korzyściach płynących z członkostwa w organizacjach producenckich uczestnicy wysłuchają w trakcie wykładu dr hab. Bożeny Noseckiej, prof. nadzw. IERiGŻ-BIP pt. „Co daje członkostwo w organizacjach producenckich?”

 Zarejestruj swój udział już dzisiaj – tutaj

Swój można zgłosić także telefonicznie, dzwoniąc pod numer 698 369 837

Do zobaczeniu w Michalczy w drugą sobotę lipca (13.07.2019 r.)

Maciej Kania

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure