Ważne informacje

Bazar i hurt

Polskie truskawki na rynku w Broniszach

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach w sprzedaży są już polskie truskawki, pochodzące z upraw szklarniowych. Owoce są smaczne i pięknie wybarwione. Z zapowiedzi plantatorów wynika, że jeżeli temperatura się utrzyma, to w ciągu tygodnia będą truskawki spod  włókniny i foli perforowanej.

Obecnie na rynku hurtowym w Broniszach truskawki sprzedaje już kilku dystrybutorów. W porównaniu z ubiegłym rokiem ceny są o 25% niższe. Dziś za polskie truskawki odbiorcy płacili od 18 do 20 zł/kg. Krajowe truskawki są także w sprzedaży na rynku hurtowym w Poznaniu, nie ma ich jeszcze na rynkach w Gdańsku i we Wrocławiu. Jednak z zapowiedzi plantatorów wynika, że już w połowie przyszłego tygodnia także i tam powinny się pojawić.

Nadal na rynkach hurtowych są spore dostawy konkurencyjnych cenowo truskawek hiszpańskich, greckich i węgierskich. W ofercie hurtowej rynku w Broniszach importowane truskawki sprzedawane są od 10 do 18 zł/kg. Cena jest uzależniona od jakości owoców, wielkości zakupu i kraju pochodzenia.

am

Źródło: Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy Bronisze SA

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure