Bazar i hurt

13 Lipiec 2017

Sezon na maliny

Sezon na owoce jagodowe trwa. Ostatnie dostawy truskawek pojawiły się na Rynku Hurtowym w Broniszach. Co prawda truskawki konsumpcyjne późnych odmian będą w ofercie rynku aż do września, ale ich ceny utrzymają się w granicach 10 zł/kg. Odwrotna sytuacja jest w przypadku malin, które tanieją.

Ich cena na rynku w Broniszach spadła o kilka złotych w porównaniu do minionego tygodnia i obecnie kształtuje się na poziomie od 10 do 15 zł/kg (oferta hurtowa). Maliny znajdujące się obecnie w ofercie rynkowej pochodzą z odmian wczesnych, które zdaniem specjalistów nie ucierpiały w tak dużym stopniu jak odmiany jesienne wskutek wiosennych przymrozków. Korzystne ceny owoców zachęcają do zakupów na przetwory, tym bardziej że zauważalna jest mniejsza podaż czarnej porzeczki odmian wczesnych, czereśni czy jagód leśnych.

Brak jest informacji o dostawach tegorocznych wiśni, które w poprzednim roku w porównywalnym okresie już były w ofercie rynku w Broniszach. Ich dostępność będzie w dużej mierze uzależniona od sytuacji sadów w poszczególnych regionach. Uszkodzenia mrozowe wystąpiły bowiem w zróżnicowanym nasileniu na terenie całego kraju.

Źródło: bronisze.com.pl

Zobacz także więcej artykułów z tej kategorii

Facebook