Ważne informacje

Uprawa owoców miękkich

Truskawki nowocześnie

System uprawy truskawek na rynnach pod daszkami to obecnie najnowocześniejsza technologia produkcji, pozwalająca na wydłużenie okresu zbiorów oraz uzyskanie wysokich plonów i najlepszej jakości owoców kierowanych na rynek deserowy. 

Jedną z firm oferujących kompleksową technologię uprawy truskawek pod daszkami jest Metazet. Jak poinformował Filip Budny z tego przedsiębiorstwa, ogrodnicy coraz częściej decydują się na tę metodę uprawy, gdyż sadzenie roślin na rynnach znacznie usprawnia prace, a umieszczenie plantacji pod daszkami ogranicza choroby. Zwiększa się również wydajność produkcji i znacznie wydłuża okres zbiorów – truskawki uprawiane w tej technologii można zbierać od marca do listopada.

Na kompletny system składają się: podpory mocowane w gruncie wraz z hakami podtrzymującymi rynny, rynny uprawowe, konstrukcja daszków obejmująca pojedynczą rynnę pokrytą folią, komponenty do systemu prowadzenia roślin (taśmy, sznurki podtrzymujące liście i owoce) oraz haki do ich podtrzymywania, a także elementy systemu nawadniającego ze zbiornikami do odprowadzania pożywki, którą można ponownie wykorzystać.

am

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure