• Najpopularniejsze odmiany ziemniaków

  Ranking najpopularniejszych odmian ziemniaków jadalnych w kraju w 2017 roku w produkcji towarowej i w sprzedaży.
 • Malowane słońcem

  Uprawiam to, czego oczekuje klient, nie ja – zdradza swoją maksymę Paweł Sznura. A że klienci poszukują smaków i różnorodności tychże, ogrodnik ma stałych, wiernych klientów od ponad 20 lat.
 • Mniejsze plony warzyw w UE z powodu suszy

  Europejskie Stowarzyszenie Przetwórstwa Owoców i Warzyw (PROFEL) w piśmie skierowanym do KE alarmuje, że przedłużająca się susza w Europie spowodowała najpoważniejsze problemy produkcyjne w sektorze warzywnym w UE w ciągu ostatnich 40 lat. Według PROFEL, szczególnie dotknięte skutkami suszy są: Francja, Belgia, Holandia, Niemcy, Wielka Brytania, Węgry i Polska.
 • Czas na wapnowanie

  Idealnym terminem na wapnowanie jest okres pożniwny na ściernisko, gdyż za pomocą kolejnych zabiegów uprawowych nawozy można dobrze wymieszać z glebą. Trzeba pamiętać, że celem wapnowania jest odkwaszenie całej warstwy ornej, ale nie tylko jej wierzchniej części. Nie powinno się rozsiewać nawozów wapniowych na wilgotną glebę i podczas opadów.
 • Tipburn – jak uniknąć strat plonu?

  Tipburn to choroba fizjologiczna roślin kapustnych.
 • Dzień otwarty papryki

  19 sierpnia w gospodarstwie Katarzyny i Kamila Pankowskich w Dłuskiej Woli k. Potworowa odbyło się spotkanie dla producentów papryki. W tunelach zaprezentowano uprawę odmiany Yecla F1 hodowli Syngenta Polska.
 • Papryka w matach kokosowych

  W podradomskim zagłębiu paprykowym aktualnie odbywa się szereg spotkań, szkoleń i festynów skupionych wokół papryki uprawianej pod osłonami, z której słynie ten region Polski. Na jednym z takich spotkań, zorganizowanych pod koniec lipca przez firmy Syngenta Polska i Yara Poland w gospodarstwie Eweliny i Łukasza Jankowskich w miejscowości Dęba, zaprezentowano uprawę papryki w tunelu foliowym w podłożu z substratu kokosowego.
 • Malinowa nowość do szklarni

  Firma Syngenta oferuje nową odmianę pomidora malinowego do uprawy szklarniowej. Jej podstawowym atutem są duże, jednolicie wybarwione owoce podczas całego sezonu zbiorów.
 • Dymkowy zawrót głowy

  Cebula z dymki królowała 12 lipca podczas spotkania zorganizowanego przez Bejo Zaden Polska na polach firmy On-Zin w Piotrkowicach koło Inowrocławia.
 • Ekologicznie i wertykalnie

  Przedstawiciele firmy Rijk Zwaan przekonywali do uprawy organicznej (ekologicznej) ogórka gruntowego Karaoke RZ oraz opcjonalnie do pionowego prowadzenia roślin przy siatkach.

Facebook