Ważne informacje

Uprawa warzyw

Gdy liczy się wczesność i plon

Firma Monsanto w tym roku promuje odmianę ogórka półdługiego marki De Ruiter – Quintus F1. Jest to wysokoplonująca odmiana do wczesnowiosennych nasadzeń pod osłonami.

Ten wczesny mieszaniec jest dedykowany do najwcześniejszych nasadzeń, począwszy od połowy grudnia. Odmiana jest bardzo plenna (wysoki plon wczesny i całkowity), dobrze wiąże owoce nawet w warunkach niskiego natężenia światła, ma mniejszą tendencję do przerastania owoców na długość od innych odmian w tym segmencie.

Rośliny mają otwarty pokrój. Wytwarzają silny pęd główny ze stożkiem wzrostu odpornym na zanikanie w wysokiej wilgotności powietrza oraz mocny system korzeniowy. Podczas całego cyklu rośliny łatwo się regenerują. Są przydatne do prowadzenia na jeden pęd oraz w systemie „na parasol”.

Owoce są ciemnozielone, silnie żebrowane, wyrównane i twarde. Szybko dorastają, utrzymując pożądany przez rynek rozmiar (18-24 cm długości). Dobrze się przechowują.

O tegorocznej uprawie szklarniowej w jednym z gospodarstw szklarniowych na Lubelszczyźnie będzie można przeczytać w jednym z najbliższych numerów czasopisma „Pod Osłonami”.

am

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure