Ważne informacje

Uprawa warzyw

Malinowe z Całowania

W podwarszawskim Całowaniu w rodzinnym gospodarstwie państwa Łuszczyków dojrzewają już pomidory malinowe. Ogrodnicy obok znanej odmiany Tomimaru Muchoo F1 testują w m roku kilka malinowych nowości, m.in. odmianę Katy Rose F1 z firmy HM Clause

Gospodarstwo w Całowaniu prowadzą Teresa i Andrzej Łuszczyk oraz młode pokolenie – Marcjanna i Rafał Łuszczyk. W nowoczesnych szklarniach uprawiane są pomidory malinowe i czerwone. W tym roku spośród tradycyjnych czerwonoowocowych odmian do uprawy wybrano mieszańce Edamso F1 i Securitas F1. W uprawie pomidorów malinowych dominuje odmiana Tomimaru Muchoo F1, jednak ogrodnicy testują również kilka nowości, m.in. odmianę Katy Rose F1 z firmy HM Clause oraz próby pod numerami z hodowli firm Monsanto i Rijk Zwaan.

Pomidory uprawiane są na rynnach uprawowych w matach z wełny mineralnej Cultilene Maxxima. W uprawie stosowana jest ochrona biologiczna, a do zapylania wykorzystywane są trzmiele.

Producenci mają już pierwsze spostrzeżenia co do charakteru wzrostu i specyfiki uprawy poszczególnych testowanych odmian. Każda z nich ma swoje atuty. Więcej na temat malinowych testów będzie można przeczytać w najnowszym numerze czasopisma „Pod Osłonami”.

am

 

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure