Ważne informacje

Uprawa warzyw

Ogórki sałatkowe na lato i jesień

W rodzinnym gospodarstwie Ryszarda i Mariusza Michalaków w Radwankowie Szlacheckim pod Warszawą firma Rijk Zwaan zaprezentowała odmianę ogórka sałatkowego o owocach w typie mini polecaną do nasadzeń pod osłonami po 15 lutego oraz w cyklach letnio-jesiennych.

Melanesa RZ F1 to najnowsza propozycja firmy Rijk Zwaan w segmencie ogórków o owocach w typie mini. Jest ona polecana do nasadzeń po 15 lutego lub później i prowadzenia w systemie na parasol lub na jeden pęd z opuszczaniem. Nadaje się do uprawy w różnych podłożach i obiektach produkcyjnych (szklarnie, tunele foliowe).

Rośliny o umiarkowanym wzroście są zrównoważone we wzroście i rozwoju. Owoce są nieco dłuższe od standardowych odmian w typie midi i osiągają 18–23 cm. Są ciemnozielone, lekko żebrowane i twarde. Ich atutem jest też mniejsza komora nasienna niż u Medory RZ F1. Odmiana jest bardzo plenna, odznacza się dynamicznym tempem plonowania.

Jak podkreślił Wojciech Wasiak z firmy Rijk Zwaan, Melanesa F1 nie ma skłonności do skracania długości owoców pod wpływem niedoborów światła, co potwierdzono w doświadczeniach prowadzonych u producentów ogórków w różnych lokalizacjach w latach 2016 i 2017. Zdaniem specjalisty, jest ona ciekawą propozycją dla producentów poszukujących owoców wysokiej jakości, szczególnie tych dysponujących „ciemniejszymi” obiektami.

am

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure