Ważne informacje

Uprawa warzyw

Polecana do tuneli

Kwintella F1 to jedna z najnowszych odmian pomidora malinowego z hodowli firmy Hazera, rekomendowana do uprawy w tunelach foliowych. 

Odmiana jest przydatna do produkcji w krótkich cyklach (do sześciu gron). Jest bardzo wczesna i łatwa w uprawie. Rośliny odznaczają się dużą zdrowotnością, są też mniej wrażliwe na niedobory magnezu niż inne odmiany malinowe z oferty tego hodowcy, a także nie mają skłonności do suchej zgnilizny wierzchołków owoców.

Owoce osiągają masę 220-250 g. Pięknie się prezentują i są bardzo smaczne. Ponadto cechuje je brak zielonej piętki, twardość i przedłużona trwałość po zbiorze.

Kwintella F1 może być interesującą propozycją dla ogrodników planujących uprawę pomidorów malinowych w tunelach foliowych w nadchodzącym sezonie. O tej odmianie, a także o innych ciekawych kreacjach warzyw z portfolio Hazera, szczególnie polecanych do uprawy w najbliższym sezonie, mówiono podczas szkolenia dla dystrybutorów nasion, zorganizowanego przez firmę Hazera w Żelechowie (woj. mazowieckie). Więcej informacji na ten temat będzie można znaleźć w najbliższym numerze „WiOM Warzywa i Owoce Miękkie”.

am

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure