Uprawa warzyw

W szklarniach zielono

W styczniu w szklarniach z uprawą pomidorów dominuje kolor zielony. W tym czasie w większości gospodarstw rozsada oczekuje na sadzenie obok otworów w matach z wełny mineralnej. Rośliny dopiero zaczynają kwitnąć i zawiązywać pierwsze owoce.

W Gospodarstwie Rodzinnym Floriańczyk „Pomidory od Piotra i Małgosi” w miejscowości Całowanie (woj. mazowieckie) bieżący sezon uprawowy rozpoczął się 19 grudnia ub.r., kiedy do gospodarstwa dostarczono rozsadę do obsadzenia części obiektów. W pierwszych tygodniach stycznia rośliny stały jeszcze na matach obok otworów, sadzenie rozsady planowane jest pod koniec tego miesiąca.

Ogrodnicy uprawiają pomidory w szklarniach o powierzchni 9 ha. Od kilku lat w uprawie są pomidory malinowe (Tomimaru Muchoo F1), średnioowocowe (Edamso F1) i śliwkokształtne (Romanella F1). Wyprodukowane owoce oferowane są w firmowych kartonach z logo gospodarstwa „Pomidory od Piotra i Małgosi”. Ich głównym atutem jest wysoka jakość oraz pyszny, niepowtarzalny smak.

O uprawie pomidorów w gospodarstwie w Całowaniu oraz o początkach bieżącego sezonu szklarniowego można przeczytać w najnowszym numerze czasopisma „Pod Osłonami”.  Zachęcamy do lektury.

am

 

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure