Uprawa warzyw

27 Grudzień 2017

W typie San Marzano

Pomidory w typie San Marzano wyróżniają się charakterystycznym kształtem i wyjątkowym smakiem. Nazwa pochodzi od miasta San Marzano sul Sarno we włoskim regionie Kampania. Owoce są wydłużone, z nieznacznym przewężeniem przy części przyszypułkowej. Są mięsiste, aromatyczne i bardzo smaczne. 

Wiele firm hodowlano-nasiennych ma swojej ofercie odmiany pomidora tego typu. Nadają się one do uprawy pod różnymi rodzajami osłon – w szklarniach oraz ogrzewanych i nieogrzewanych tunelach foliowych. Są tez odmiany o owocach w typie San Marzano przeznaczone do produkcji gruntowej.

Sir Elyan F1 to interesująca propozycja z hodowli firmy Hazera, o czerwonych, wydłużonych owocach w typie San Marzano o masie 140-160 g. Odznaczają się one intensywną barwą, bardzo dobrym smakiem oraz długą trwałością pozbiorczą. Odmiana jest przeznaczona do szklarniowej uprawy przedłużonej z najwcześniejszych nasadzeń, z roślin szczepionych. Jest tolerancyjna na suchą zgniliznę wierzchołkową. Dzięki wysokiej jakości owoców, pomidory te mogą być oferowane jako produkt premium.

am

Zobacz także więcej artykułów z tej kategorii

Facebook