• Sesja rady EPPO w Paryżu

  W Paryżu w ub. tygodniu odbyła się doroczna Sesja Rady Europejsko-Śródziemnomorskiej Organizacji Ochrony Roślin (EPPO). W obradach wzięli udział delegaci z 36 krajów regionu EPPO. Polskę reprezentowały Teresa Stachowicz – Dyrektor Generalny GIORiN i Mirosława Konicka – Dyrektor Centralnego Laboratorium GIORiN.
 • Bezpieczne wspomaganie warzyw i ziemniaków

  Producenci warzyw i ziemniaków każdego roku stają przed wieloma wyzwaniami. Z jednej strony muszą zapewnić uprawom optymalną ochronę, odpowiednio reagować na warunki meteorologiczne i wywoływane przez nie stresy, z drugiej – zadbać o jakość i bezpieczeństwo plonów.
 • Nowe zagrożenia fitosanitarne dla Polski

  W raporcie nr 5 opublikowanym na stronie internetowej PIORiN, inspekcja informuje o nowych zagrożeniach fitosanitarnych dla Polski. Są wśród nich m.in. wirusy, bakterie i szkodniki zagrażające uprawom ziemniaków, kukurydzy oraz papryki.
 • Zielona zgnilizna czosnku, czyli penicilioza na cebuli

  Zielona zgnilizna czosnku, powodowana przez Penicillium verrucosum występuje na wielu gatunkach roślin i produktach spożywczych podczas ich przechowywania.
 • Liczy się jakość, jędrność i trwałość

  Klienci oczekują przede wszystkim wysokiej jakości kupowanych produktów rolnych.
 • Nowy adiuwant do agrochemikaliów stosowanych doglebowo

  Z wielką satysfakcją poinformujemy Państwa w imieniu właściciela firmy AGROMIX Niepołomice Pana Romana Szewczyka, iż w dniu 13 lipca 2018 r. otrzymali oni patent nr 229494 na wynalazek pt. "Adiuwant do agrochemikaliów stosowanych doglebowo" wydany przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, znany Państwu pod nazwą handlową ATPOLAN SOIL MAXX.
 • Nowość na przeziernika

  Firma Sumi Agro wprowadziła na rynek nowy produkt do ochrony plantacji porzeczki czarnej przed przeziernikiem porzeczkowcem – Izonet Z, oparty na feromonach. Produkt ten był stosowany w tym roku m.in. na plantacji dr. Piotra Baryły w Piotrowicach Wielkich pod Lublinem.
 • Nowe zagrożenia fitosanitarne

  W raporcie nr 4/2018 dotyczącym nowych zagrożeń fitosanitarnych dla Polski, opublikowanym w lipcu br. zamieszczono doniesienia o nowych wirusach, patogenach i szkodnikach, jakie stwierdzono w Europie, a które mogą zagrażać gatunkom uprawianym w Polsce.
 • Stosowanie nawozów – zmiana rozporządzenia

  W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 lipca 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego sposobu stosowania nawozów oraz prowadzenia szkoleń z zakresu ich stosowania.
 • Proplan przejęty

  Spółka CIECH S.A. przejęła 100 proc. akcji Proplanu – hiszpańskiego dostawcy środków ochrony roślin działającego na trzech kontynentach.

Facebook