Ważne informacje

Ochrona roślin

Innvigo – trzy lata na rynku środków ochrony

Polska firma Innvigo działa na rynku od trzech lat. Z tej okazji, 16 lutego w restauracji Belvedere w warszawskich Łazienkach odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano dotychczasowe osiągnięcia i plany na przyszłość.

Udział firmy Innvigo w rynku środków ochrony roślin w Polsce jest szacowany na ponad 4%. Obecnie oferta firmy to ponad 30 środków ochrony roślin, a w najbliższym czasie planowane są kolejne rejestracje nowych oraz rozszerzenia rejestracji znanych produktów. – Nasz udział w rynku, jak na firmę z trzyletnim stażem, to duże osiągnięcie. To oznacza, że zaufali nam rolnicy w całej Polsce – mówił Krzysztof Golec., prezes zarządu firmy Innvigo

Nadchodzący sezon – ze względu na trudne warunki atmosferyczne jesienią i zimą oraz niezbyt korzystne ceny na rynku płodów rolnych – będzie wymagał rozsądnych decyzji inwestycyjnych w planowaniu produkcji roślinnej. Dzięki znacznemu poszerzeniu oferty firmy Innvigo rolnicy będą mieli możliwość zbudowania kompletnych, skutecznych i ekonomicznych technologii ochrony.

Według zapowiedzi przedstawicieli firmy Innvigo, w rozpoczynającym się sezonie szczególnie rekomendowany będzie herbicyd Fenoxinn 110 EC (fenoksaprop), oferowany w zestawach pozwalających na skuteczne zwalczanie chwastów jedno- i dwuliściennych w zbożach wiosną, również w sytuacji zwiększonej odporności miotły na herbicydy z grupy ALS. W sektorze regulatorów wzrostu do zbóż i rzepaku najnowszym produktem jest Mepik 300 SL, który jako jedyny preparat na rynku zawiera wyłącznie chlorek mepikwatu. Wszechstronne zastosowanie tego środka obejmuje zboża ozime, jare oraz rzepak ozimy.  Wśród innych nowości w ofercie firmy Invigo pojawiły się preparaty: Makler 250 SE (azoksystrobina), Lekaro 80 WG (kaptan), Baristo 500 SC (napropamid), Zorro 300 SL (pikloram), Major 300 SL (chlopyralid), Jupiter 700 SC (metamitron), Cevino 500 SC (flufenacet) oraz zaprawy: Triter 050 FS (tritikonazol), Madron 50 FS (fludioksonil). Natomiast produkty Los Ovados 200 SE, Bukat 500 SC, Dafne 250 EC otrzymały rozszerzenie rejestracji.

Ważnym aspektem działalności Innvigo jest obszar badań i rozwoju, obejmujący kilkadziesiąt projektów badawczych w warunkach laboratoryjnych i szklarniowych. Firma organizuje także specjalistyczne warsztaty badawcze. Każdego roku eksperci prowadzą ponadto ok. 2000 kombinacji doświadczeń polowych – rejestracyjnych i wdrożeniowych. Istotnym wydarzeniem są również Dni Pola – tegoroczne główne spotkanie odbędzie się 7 czerwca w HR Danko w Sobiejuchach.

Firma stawia nie tylko na innowacje, ale także na kontakty z klientami. W 2015 r., na początku działalności, struktura terenowa obejmowała 6 regionów, obsługiwanych przez doradców. Po trzech latach w nowej strukturze pracuje aż 14 doradców oraz 2 dyrektorów sprzedaży, dzięki czemu rolnicy z całej Polski mają ułatwiony dostęp do profesjonalnego doradztwa i wsparcia. – Jako firma z kategorii produktów postpatentowych od początku mówiliśmy, że będziemy działać inaczej, będziemy służyć serwisem i doradztwem. Mamy w całym kraju sieć profesjonalnych doradców. Są to osoby, które mają olbrzymią wiedzę i doświadczenie – podkreślał prezes firmy Innvigo.

O sukcesie, jaki polska firma osiągnęła w tak krótkim czasie, świadczy nie tylko wciąż powiększane portfolio produktów oraz rozbudowana sieć dystrybutorów i doradców, ale także lista osiągnięć i coraz ambitniejszych planów rozwoju międzynarodowego. Firma jest już obecna w 5 krajach Europy (Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia, Węgry) i prowadzi procesy rejestracji swoich środków w wielu innych krajach europejskich.

 

 

am

Źródło: Informacje prasowe firmy Innvigo

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure