Ochrona roślin

17 Lipiec 2017

Linuron dostępny tylko do 3 grudnia br.!

Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 3 czerwca 2017 r.: „Sprzedaż produktów zawierających jako substancję aktywną linuron kończy się z dniem 3 grudnia 2017 r. Stosowanie środków zawierających linuron jest możliwe do 3 czerwca 2018 r.”. 

Substancję tę zawiera m.in. popularny herbicyd Linurex® 500 SC (500 g/100 l).

Jest to środek chwastobójczy w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczenia wodą. Stosowany doglebowo lub nalistnie zwalcza jednoroczne chwasty dwuliścienne w kukurydzy, ziemniaku, marchwi, pietruszce, selerze, grochu jadalnym.

Środek jest pobierany przez korzenie i liście chwastów. Najskuteczniej działa na chwasty od wschodów do fazy 6 liści. Zastosowany w późniejszych fazach rozwojowych chwastów niszczy mniej skutecznie.

Chwasty wrażliwe to: tasznik pospolity, komosa biała, iglica pospolita, żółtlica drobnokwiatowa, niezapominajka polna, rdest plamisty, gorzczyca polna, sporek polny, gwiazdnica pospolita, tobołki polne, pokrzywa żegawka, wyka ptasia. Chwasty średnio wrażliwe: fiołek polny, rdest powojowy, rdest ptasi, szarłat szorstki, maruna bezwonna. Chwasty średnio odporne: chwastnica jednostronna, jasnota różowa, przytulia czepna, włośnica zielona

 

Herbicydu Linurex® 500 SC będzie można jeszcze użyć w przyszłym sezonie, tylko że wówczas nie będzie go już w sprzedaży. Warto więc zaopatrzyć się w ten produkt jeszcze w tym roku, pamiętając że od 3 grudnia br. preparat zostanie wycofany z rynku. 

 

Zobacz także więcej artykułów z tej kategorii

Facebook