• Zbiór mechaniczny malin

  Firma Weremczuk oferuje duży wybór maszyn do zbioru owoców jagodowych. Najprostszym urządzeniem przeznaczonym do zbioru malin jesiennych, prowadzonych bez podpór jest półrzędowy kombajn Natalka.
 • Części przez internet

  Firma Agrarada uruchomiła międzynarodowy sklep internetowy dostarczający oryginalne części zamienne do maszyn  takich marek jak Grimme, Asa-Lift, Holaras, Ferbo, Vaia, itp.
 • Kombajn wielozadaniowy

  W ofercie firmy Jagoda JPS można znaleźć m.in. półrzędowe kombajny z serii Jarek 5 przystosowane do zbioru owoców różnych gatunków – porzeczki czarnej i czerwonej, agrestu, maliny jesiennej, aronii, świdośliwy, jagody kamczackiej, dzikiej róży.
 • Nowatorski system ogrzewania lub chłodzenia powietrza

  Andrzej Walczak specjalizuje się w uprawie pomidorów szklarniowych. W swoim gospodarstwie w Kaliszu testuje również nowe rozwiązania technologiczne i wprowadza je do praktyki. Jednym z osiągnięć ogrodnika jest wynalezienie rur o charakterystycznym, wzdłużnie karbowanym kształcie, mających zastosowanie w systemie ogrzewania szklarni, które funkcjonują pod nazwą rury Walczaka. Ale producent na tym nie poprzestał. Nadal prowadzi badania i testuje kolejne nowatorskie technologie własnego pomysłu i wykonania. Jednym z nich jest system do osuszania, ogrzewania lub chłodzenia latem powietrza w uprawach pod osłonami, opatentowany  pod numerem P.414967.
 • Innowacyjne lampy typu LED COB

  Inteligentne oświetlenie nowej generacji już niebawem w polskich szklarniach. Startup Plantalux pozyskał 1,5 mln finansowanie od AgriTech Hub.
 • Oszczędność miejsca

  Składane skrzynki transportowe typu Clever Fresh Box, oferowane przez firmę bekuplast (dawniej ErgSystem) zostały zaprojektowane z myślą o  zwrotnych logistykach świeżych produktów. Pojemniki te zmniejszają objętość gdy są puste o ok. 84%, a to w rezultacie skutkuje bardziej efektywnym wykorzystaniem przestrzeni w magazynie i w transporcie powrotnym.
 • Nowość na rynku maszyn do zbioru

  Najnowszą propozycją w firmowej ofercie firmy Weremczuk jest kombajn Karen przeznaczony do zbioru owoców maliny i borówki wysokiej, a także jagody kamczackiej, aronii czy porzeczki.
 • Technologie dla rolnictwa

  20 niepowtarzalnych technologii zostało wybranych do IV edycji programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland. Wśród nich znalazły się 3 startupy, oferujące unikatowe rozwiązania dla branży rolniczej, które biorą udział w ścieżce agri-tech prowadzonej we współpracy z funduszem AgriTech Hub.
 • Glebogryzarki dla profesjonalistów

  ARS - Active Rotary System to unikalny mechanizm Hondy zastosowany w profesjonalnych  glebogryzarkach FR 750, FF 500 i FF 300.
 • Opakowania z trawy

  Jednym z produktów nagrodzonych w konkursie Fruit Logistica Innovation Award w tegorocznej edycji berlińskich targów Fruit Logistica były biodegradowalne opakowania Greenliner niemieckiej firmy Scheufelen, produkowane z trawy.

Facebook