Technika

Glebogryzarki dla profesjonalistów

ARS - Active Rotary System to unikalny mechanizm Hondy zastosowany w profesjonalnych  glebogryzarkach FR 750, FF 500 i FF 300.

Polega on na zastosowaniu przeciwbieżnej pracy noży tnących bębna glebogryzarki co oznacza, że noże zewnętrzne obracają się w kierunku przeciwnym do kierunku obrotów noży wewnętrznych, zapewniając dokładniejsze rozdrobnienie i rozluźnienie gleby, głównie ziemi ciężkiej, ubitej czy dawno nieuprawianej. System ten wdrożono przede wszystkim z myślą o profesjonalistach – szkółkarzach, sadownikach, plantatorach upraw szklarniowych i tunelowych, właścicielach małych i średnich gospodarstw rolnych i przedsiębiorcach  zajmujących się zakładaniem oraz pielęgnacją terenów zielonych.

Glebogryzarki Honda FR 750, FF 500 i FF 300 skutecznie łączą cechy glebogryzarki i kultywatora, umożliwiając sprawne i efektywne wykonanie prac ziemnych. Są stosowane do rozdrabniania grud po orce, do spulchniania i napowietrzania gleby, mieszania ziemi z nawozami, odchwaszczania, uprawiania międzyrzędzi. „Innowacyjny system dywersyfikacji kierunku obrotów noży tnących bębna  glebogryzarki ARS  został wdrożony przez Honda w 2003 roku i od razu zyskał uznanie profesjonalistów na całym świecie. Polscy plantatorzy i rolnicy także doceniają to rozwiązanie i znajdują dodatkowe praktyczne zastosowanie tych maszyn. Na przykład największa i najmocniejsza w tej grupie maszyn glebogryzarka FR 750 sprawdza się również na fermach drobiu. Służy tam do prawidłowej pielęgnacji ściółki, która powinna być odświeżana co 2-3 dni. Maszyna zastępuje ręczną pracę kilku osób i umożliwia lepszą organizację pracy na fermie. U jednego z naszych klientów – hodowcy kur, najstarsza maszyna FR 750 pracuje nieustannie już od 10 lat. ” – wyjaśnia Mirosław Bąkowski, Manager maszyn ogrodniczych w Aries Power Equipment, firmie będącej Generalnym Dystrybutorem maszyn i urządzeń Honda w Polsce.

Łatwa obsługa tych maszyn wynika z efektywnej konstrukcji: niezawodnych silników Honda, łańcuchowych przekładni napędowych, umiejscowienia bębna glebogryzarki z przodu maszyny, napędu kołowego i doskonałego wyważenia całej maszyny. Natomiast pojemność zbiorników paliwa w połączeniu z ekonomiczną pracą silników zapewnia ok. 2 godzin pracy na jednym zbiorniku.

macka

źródło: mat. prasowe

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure