Technika

Lampy LED najnowszej generacji

Oświetlenie LED najnowszej generacji do doświetlania roślin oferuje polska firma Plantalux. Przedsiębiorstwo to zajmuje się projektowaniem, tworzeniem oraz wdrażaniem innowacyjnego systemu oświetlenia upraw szklarniowych – lamp w technologii LED COB wraz z aplikacją sterującą oświetleniem. 

Jak poinformowała Joanna Galant z firmy Plantalux, to co odróżnia ich lampy LED od innych oferowanych na rynku, to nowatorskie diody w technologii COB. Emitują one wyselekcjonowane spektrum światła, niezbędne dla prawidłowego przebiegu fotosyntezy i precyzyjnie dostosowane do poszczególnych gatunków uprawianych roślin. Mobilna aplikacja sterująca oświetleniem jest zintegrowana w jeden spójny system z zewnętrznymi czujnikami temperatury, wilgotności, światła oraz dwutlenku węgla. Zwiększa to zdecydowanie możliwości kontroli nad wzrostem roślin i pozwala na stworzenie optymalnego klimatu.

– Wykorzystanie systemu oświetlenia proponowanego przez firmę Plantalux wiąże się ze wzrostem wydajności produkcji i ograniczeniem kosztów ponoszonych na energię elektryczną nawet o 80% w stosunku do doświetlenia tradycyjnymi lampami sodowymi – mówiła J. Galant.

Oprawa lamp jest wykonana z aluminium i ma modułową budowę. Dostępne są dwa modele lamp, o różnej mocy oświetlenia – Plantalux EX180W i Plantalux EX240W. Według informacji producenta, żywotność źródła światła wynosi do 125 tys. godzin (14 lat ciągłej pracy).

am

Zobacz także więcej artykułów z tej kategorii

Facebook