Ważne informacje

Technika

Lampy LED najnowszej generacji

Oświetlenie LED najnowszej generacji do doświetlania roślin oferuje polska firma Plantalux. Przedsiębiorstwo to zajmuje się projektowaniem, tworzeniem oraz wdrażaniem innowacyjnego systemu oświetlenia upraw szklarniowych – lamp w technologii LED COB wraz z aplikacją sterującą oświetleniem. 

Jak poinformowała Joanna Galant z firmy Plantalux, to co odróżnia ich lampy LED od innych oferowanych na rynku, to nowatorskie diody w technologii COB. Emitują one wyselekcjonowane spektrum światła, niezbędne dla prawidłowego przebiegu fotosyntezy i precyzyjnie dostosowane do poszczególnych gatunków uprawianych roślin. Mobilna aplikacja sterująca oświetleniem jest zintegrowana w jeden spójny system z zewnętrznymi czujnikami temperatury, wilgotności, światła oraz dwutlenku węgla. Zwiększa to zdecydowanie możliwości kontroli nad wzrostem roślin i pozwala na stworzenie optymalnego klimatu.

– Wykorzystanie systemu oświetlenia proponowanego przez firmę Plantalux wiąże się ze wzrostem wydajności produkcji i ograniczeniem kosztów ponoszonych na energię elektryczną nawet o 80% w stosunku do doświetlenia tradycyjnymi lampami sodowymi – mówiła J. Galant.

Oprawa lamp jest wykonana z aluminium i ma modułową budowę. Dostępne są dwa modele lamp, o różnej mocy oświetlenia – Plantalux EX180W i Plantalux EX240W. Według informacji producenta, żywotność źródła światła wynosi do 125 tys. godzin (14 lat ciągłej pracy).

am

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure