Ważne informacje

Technika

Nowa jakość w systemie edukacji rolniczej

Nowoczesny sprzęt w jaki wyposażono Centrum Kwalifikacji i Rolnictwa Precyzyjnego w Kaczkach Średnich oraz innowacyjne podejście do edukacji pozwoli uczniom szkoły piąć się najwyżej jak to możliwe i będzie przykładem dla innych w jaki sposób osiągać sukcesy.

Odpowiadając na potrzeby przedsiębiorców i rynku pracy, utworzyliśmy w Lewiatanie Departament Edukacji i znaleźliśmy partnerów dla realizacji wspólnych projektów edukacji i przemysłu z dziedziny motoryzacji i precyzyjnego rolnictwa. Centrum Kwalifikacji i kształcenia praktycznego w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich to przykład współpracy przemysłu motoryzacyjnego, szkół zawodowych, a także ekspertów branżowych ze Szkocji i Hiszpanii - powiedziała Henryka Bochniarz.

Przykład współpracy przemysłu i edukacji
Centrum Kwalifikacji ma wykorzystywać najlepsze i sprawdzone już w Europie narzędzia i metody w tym zakresie. 17 października br. porozumienie w sprawie współdziałania i wsparcia dla tego pomysłu w ramach utworzonego konsorcjum podpisali: Joanna Bochniarz - Prezydent Centrum Innowacyjnej Edukacji, Małgorzata Okońska - Zaremba dyrektor departamentu edukacji Konfederacji Lewiatan, Thomas Clark - prezes zarządu organizacji „Your Futere In”, która podobne innowacyjne rozwiązania w zakresie kształcenia zawodowego wdraża w Szkocji, Paweł Wideł - prezes Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, oraz dyrektor szkoły w Kaczkach Średnich - Krzysztof Świerk.

Pierwsi w Europie
Centrum Precyzyjnego Rolnictwa powstało z inicjatywy miejscowego dilera marki Kubota - firmy Polsad. Zależy  im na pozyskiwaniu wykwalifikowanych pracowników w rejonie działania. Wyposażając sale dydaktyczną w urządzenia i sprzęty, na których uczniowie w sposób namacalny będą mogli próbować swoich sił np. w programowaniu urządzeń wykonujących siew, czy opryski, dają im możliwość bezcennej praktyki, która jest tak ważnym elementem edukacji.
Dyrektor zarządzający Kubota – Maciej Rujner mówił o tym jak ważna jest nowa jakość kształcenia w systemie edukacji rolniczej, a to centrum ją zapewni. Rolnictwo precyzyjne pozwala uzyskiwać wyższe plony, przy użyciu mniejszej ilości materiału siewnego, nawozów i środków ochrony roślin.

Wyposażenie centrum składa się z:
- ciągnik Kubota M7131 Premium KVT z zestawem automatycznego prowadzenia o precyzji do 2cm, zestawem prowadzenia manualnego IsoMatch in Line, oraz zestawem 2 kamer IsoMatch Multieye,
- stanowisko dydaktyczne zdalnego sterowania ciągnikiem,
- model rozsiewacza z technologią GEOspread, kontrolą sekcji oraz zmiennym dawkowaniem,
- symulator kontroli sekcji.


eg

Galeria zdjęć

Nowa jakość w systemie edukacji rolniczej

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure