Technika

Nowoczesne opakowania

Firma Milbor PMC zajmuje się dystrybucją urządzeń pakujących i sortujących do owoców i warzyw. Podczas październikowych targów Best Berries można było zapoznać się z ofertą tego przedsiębiorstwa. Na targowym stoisku prezentowano m.in. plastikowe pojemniki zamykane folią termokurczliwą.

Producentom owoców jagodowych firma Milbor PMC proponuje kompletne linie do sortowania i pakowania, jak również poszczególne urządzenia do automatyzacji procesów podczas przygotowywania produktów do sprzedaży, m.in. kalibrownice, dmuchawy czyszczące do owoców, sortery optyczne, naważarki do owoców oraz do skrzynek, a także maszyny do pakowania zbiorczego, zgrzewarki do zamykania opakowań jednostkowych, roboty paletyzujące.

Z dostępnego asortymentu warto zwrócić uwagę na zgrzewarki do pojemników z owocami. Maszyny te zamykają plastikowe pojemniki folią termokurczliwą w procesie zgrzewania odgórnego. Są wykorzystywane głównie przy pakowaniu owoców jagodowych, takich jak borówka, żurawina, truskawka. Zastosowanie tego typu urządzeń i opakowań pozwala na uzyskanie oszczędności w pakowaniu, dzięki zastąpieniu drogich, plastikowych wieczek folią termokurczliwą. Opakowania atrakcyjnie się prezentują, a dzięki możliwości wykorzystania modyfikowanej atmosfery (MAP), oraz próżni (MAP-V) można wydłużyć świeżość i trwałość owoców. Maszyny są łatwe w obsłudze, dzięki intuicyjnemu i przyjaznemu ekranowi dotykowemu. Operator ma łatwy dostęp do elementów najbardziej wrażliwych na zanieczyszczenia, co umożliwia szybkie czyszczenie oraz łatwą wymianę matryc zgrzewających. Systemy zabezpieczające PCP (Pack Crush Protection) i Eco-Cut zmniejszają straty folii.

am

 

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure