Technika

Nowość na rynku maszyn do zbioru

Najnowszą propozycją w firmowej ofercie firmy Weremczuk jest kombajn Karen przeznaczony do zbioru owoców maliny i borówki wysokiej, a także jagody kamczackiej, aronii czy porzeczki.

Jest to kombajn całorzędowy, zaczepiany do ciągnika na TUZ. Umożliwia zbiór owoców, których uprawa prowadzona jest na płasko lub na podwyższonych zagonach, przy pionowych podporach w kształcie litery T lub bez podpór. Nadaje się także do pracy na plantacjach o wąskim rozstawie rzędów (co najmniej 2,5 m). Minimalna moc ciągnika współpracującego z kombajnem wynosi 35 KW (47 KM).

Kombajn jest wyposażony w dwa pionowe otrząsacze z głowicami o regulowanej wysokości oraz amplitudzie drgań, co zapewnia zachowanie wysokiej jakości zbieranych owoców. Straty owoców minimalizuje system osłon oparty na uszczelnieniu łuskowym. Zanieczyszczenia usuwa wydajny system oczyszczania, złożony z dwóch transporterów. Na każdym z dwóch pomostów roboczych przewidziane jest wygodne miejsce dla osoby przy transporterze selekcyjnym oraz pracownika odpowiedzialnego za wymianę skrzynek. Opcjonalnie platformę można powiększyć o dodatkowe stanowisko.

Kombajn jest przystosowany do pracy ciągłej podczas upałów (ma niezależny system hydrauliczny do napędu elementów roboczych z chłodnicą oleju i termostatem). Dostępna jest opcja automatycznego naprowadzania na rząd roślin.

Więcej informacji o zbiorze kombajnowym owoców jagodowych – w najbliższym numerze dwumiesięcznika „Owoce Jagodowe”.

am

 

fot. Weremczuk

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure