Ważne informacje

Technika

Nowości od Zetora

Marka ZETOR w bieżącym roku prezentowała się w Polsce na Wystawie Maszyn Rolniczych Agroshow już po raz dwudziesty. Podczas tegorocznej jubileuszowej wystawy marka przedstawiła nowych członków z rodziny ZETOR. Zaprezentował się nowy CRYSTAL HD 170, MAJOR w nowym designie oraz inne maszyny z portfolio marki.

– W wystawach uczestniczymy co roku już od dwudziestu lat, za co zostaliśmy uhonorowani przez PIGMiUR okolicznościową statuetką. Dla fanów marki przygotowaliśmy oprócz nowego ciągnika Crystal z silnikiem o mocy 171 KM i prezentacji maszyn ze wszystkich linii modelowych również testowanie mocy na tylnym WOM naszych traktorów. Nie zapomnieliśmy oczywiście o sprzedaży gadżetów reklamowych ZETOR – opowiada Arkadiusz Fułek, Prezes Zarządu ZETOR POLSKA Sp. z o.o.

Na stoisku marki ZETOR były prezentowane ciągniki wszystkich serii modelowych, konkretnie zaś małe ciągniki kompaktowe UTILIX HT 45, HORTUS HS 65, będące przedstawicielami typoszeregu MAJOR, nie zabrakło oczywiście ciągnika MAJOR w nowym designie. Zwiedzający mogli zapoznać się z popularnymi modelami PROXIM i FORTERR o różnej mocy, ale główną gwiazdą był bez wątpienia najsilniejszy i najbardziej oczekiwany ciągnik z portfolio marki CRYSTAL HD 170. Ciągniki były wyposażone również w ładowacze czołowe  ZETOR SYSTEM.

Zmodernizowany CRYSTAL może pochwalić się 6-cylidrowym silnikiem Deutz o mocy 171 KM. Silnik spełnia normę emisji STAGE IV. Silnik charakteryzuje się długą żywotnością i niskim zużyciem paliwa. Ciągnik posiada również skrzynię biegów ECO 40 własnej produkcji z zakresem prędkości 30/30 i niezależne zawieszenie przedniej osi, która składa się z dwóch oddzielnych niezależnie zawieszonych półosi i jest wyposażona w 100% blokadę mechanizmu różnicowego.

– W pierwszej połowie roku marka ZETOR przedstawiła kilka nowości, a mianowicie na wiosnę wprowadzono na rynek ciągniki kompaktowe UTILIX i HORTUS oraz zmodernizowane ciągniki PROXIMA i FORTERRA, w których udoskonalono głównie elementy bezpieczeństwa i układy hamulcowe.  Obecnie przedstawiliśmy nowy ciągnik CRYSTAL HD 170. Oczywiście bardzo nas cieszy to, że również w Polsce ciągnik CRYSTAL wywołał duże zainteresowanie. Jestem przekonany, że najsilniejszy ciągnik w portfolio naszej marki trafi do klientów i nawiąże do udanej 50-letniej historii tego  modelu – dodaje Marián Lipovský, Dyrektor Wykonawczy ZETOR TRACTORS a.s.

macka

Źródło: mat. prasowe

Zdjęcia do artykułu

Stoisko firmy Zetor na AGROSHOW 2018
Stoisko firmy Zetor na AGROSHOW 2018

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure