Ważne informacje

Technika

Opakowania pochłaniające soki owocowe i przedłużające trwałość

Truskawki, pomidory lub maliny to bardzo soczyste produkty. Z tego względu znalezienie odpowiedniego opakowania dla tych owoców okazuje się trudne. Firma Unipak z Steenbergen w Holandii wyprodukowała nowe opakowanie, które może wchłonąć sok owocowy jak gąbka.

Opakowanie wyprodukowane przez Unipak jest bardzo chłonne. Zdaniem producenta, okres przechowywania owoców przedłużony jest o kilka dni. Firma Unipak produkuje opakowania na zamówienie Pulltic.

– Kondensat lub sok owocowy jest pochłaniany przez samo opakowanie - mówi Eddie Clarijs z Unipak. Technologia, w jakiej opracowano dno zapewnia, że ​​produkt pozostaje suchy. W ten sposób można wydłużyć czas przechowywania owoców.

Opakowania na produkt
Obecnie opakowanie jest używane również do przechowywania, np. suchego proszku witaminowego. W przyszłości Eddie Clarijs planuje także wprowadzić na rynek opakowanie przeznaczone do owoców absorbujące wilgoć. Obecnie firma testuje, w jaki sposób można używać kulek absorbujących w połączeniu z owocami.

– Różne testy pokazują, że okres trwałości owoców wydłuża się o trzy dni - mówi Clarijs. Ponieważ skropliny lub soki owocowe są pochłaniane przez gąbkę, udało nam się wydłużyć okres przydatności do spożycia. Opakowanie usuwa wilgoć, np. z pociętego pomidora bez zmniejszenia opakowania – dodaje.

Różne opakowania
Nowe opakowanie Unipak jest przede wszystkim skierowane do producentów owoców, ale można je wykorzystać także przy produkcji warzyw. – Produkujemy różne rodzaje kobiałek, więc mamy również łubianki odpowiednie dla rozmiarów warzyw – informuje Eddie Clarijs. – Jeszcze nie sprawdzaliśmy, jak warzywa zachowują się w tego typu opakowaniach, ale gdyby znalazł się  producent warzyw chętny do przeprowadzenia takiego testu, cieszylibyśmy się. Jesteśmy otwarci na wejście do sektora warzywnego.

Tace mają kolor kremowy, ale klienci mogą wybierać spośród różnych kolorów oraz rozmiarów. – Ponieważ używamy naturalnych barwników, paleta barw jest ograniczona – mówi Eddie.

Kompostowanie przemysłowe
Opakowanie wykonane jest z tworzywa sztucznego, które w 100% można poddać recyklingowi, jak twierdzi Eddie Clarijs. Zwykle wytwarza się je bez pokrywy, ale na życzenie klienta można je również wykonać.  

kk
źródło: www.freshplaza.com

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure