Technika

Pojemnik do uprawy truskawek

Firma Royal Brinkman oferuje różnego typu pojemniki do uprawy truskawek w substracie. Podczas październikowych targów Best Berries, które odbyły się w Lublinie zaprezentowano najnowszy model skrzynki uprawowej.

Podstawową zaletą uprawy w pojemnikach jest możliwość przenoszenia pojemników z roślinami oraz ich wymiany w razie potrzeby. Uprawa w substracie zmniejsza ponadto ryzyko wystąpienia chorób systemu korzeniowego, a w razie infekcji pozwala na większą kontrolę, gdyż plantator ma możliwość usunięcia skrzynki z porażonymi roślinami.

Skrzynki do uprawy truskawek w substracie oferowane przez firmę Royal Brinkman można wykorzystać w każdej technologii produkcji – na płasko, na podwyższonych zagonach oraz na rynnach. Zaprezentowany na targach nowy model skrzynki do uprawy truskawek w substracie ma długość 1 m. Na spodniej stronie wykonane jest zagłębienie wzdłuż skrzynki, które umożliwia wprowadzenie przewodu drenażowego do odprowadzania nadmiaru wody i pożywki. Optymalny drenaż zapewniają liczne otwory oraz „stopy” o wysokości 2 lub 3 cm na spodzie skrzynek. Po bokach skrzynki są „skrzydełka” podtrzymujące grona owocowe, dzięki nim w uprawie na rynnach nie ma potrzeby stosowania taśm do podtrzymywania gron.

am

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure