Dzwonek  Czytaj prenumeratę już od 159 zł  Skorzystaj

Nowa 100-metrowa deszczownia

Nowa 100-metrowa deszczownia

Jak informuje APH Group Polska w 2022 r. na polskim rynku pojawią się nowe rodzaje ramion dedykowane do modeli samobieżnych deszczowni Fasterholt serii FM4000 i FM5000.

Mowa tu o nowych ramionach ramion DL 66 Pro i DL 45. Zacznijmy od wersji DL 66 Pro dzięki, której można uzyskać nawet 100-metrową szerokość roboczą!

Ramię DL 66 Pro

Ramię jest w pełni składane i rozkładane za pośrednictwem hydrauliki ciągnika. Ma ono szerokość 66 m i podzielone jest na 10 sekcji (po 5 z każdej strony ramienia). Pozwala to na pracę deszczownią w czterech szerokościach roboczych: 27 m, 42 m, 53 m i 66 m. Dzięki temu można dopasować deszczownię do nawadnianego pola. Hydraulicznie regulowana jest też wysokość nawadniania w zakresie od 2 do 3,2 m. W standardzie deszczownia ma zamontowane dysze Komet KPT-Twister. Na końcach ramion zamontowane są końcówki Komet KTW dzięki czemu, jak zapewnia producent, szerokość robocza deszczowni może dochodzić nawet do 100 m!

Ramię DL 45

Z kolei ramię DL 45 w pełni składane i rozkładane o szerokości 45 m podzielone jest na 6 sekcji. W standardzie deszczownia ma, podobnie jak większy model, dysze Komet KPT-Twister. Na końcach ramion zamontowane są końcówki Komet KTW. Firma wyjaśnia, że wprowadzenie do oferty nowego typu ramion do samobieżnych deszczowni Fasterholt jest wynikiem konsultacji z użytkownikami, którzy oczekiwali maszyny odpornej na wpływ wiatru podczas nawadniania. Po przeprowadzeniu testów polowych i ich pozytywnym odbiorze przez klientów producent deszczowni zdecydował o wprowadzeniu opcji do oferty od sezonu 2022. Ceny nowych opcji ramion nie zostały jeszcze określone.


Bez omijania przeszkód

Wg informacji dostawcy - deszczownie Fasterholt serii FM wyróżniają się m.in. tym, że do ich obsługi potrzeba mniej przyłączy wody niż ma to miejsce w tradycyjnych deszczowniach szpulowych. Deszczownię Fasterholt serii FM można wykorzystać na polach, gdzie się zadrzewienia, oczka wodne lub inne przeszkody wymagające ominięcia. Dzięki możliwości zastosowania system Raindancer unika się nawadniania kawałków pól już wcześniej podlanych. Zastosowanie węży o cienkich ściankach pozwala na nawadnianie przy ciśnieniu wody mniejszym min. o 1 bar od tradycyjnej deszczowni szpulowej.

Działka Nelson

Możliwość zastosowania w deszczowni ramienia o szerokości 24 m z zainstalowanymi na jego końcach działkami Nelson co pozwala na uchronienie się od wpływu wiatru podczas nawadniania i pozwala uzyskać mniejsze krople. APH Group Polska informuje, że do obsługi deszczowni wystarczy ciągnik o mniejszej mocy niż w tradycyjnym systemie.

Autor: Jan Józefowicz 
źródło: profitechnika.pl

Podobne artykuły

WiOM Warzywa i Owoce Miękkie

WiOM 07/2022

magazine cover image KUP PRENUMERATĘ ZOBACZ E-WYDANIE

PogodaPoznań

temp. min./max.

13°C/18°C