Dzwonek  Czytaj prenumeratę już od 159 zł  Skorzystaj

Pożar w Nowych Kotlicach: spłonęły dwa tunele i setki sadzonek

Pożar w Nowych Kotlicach: spłonęły dwa tunele i setki sadzonek

Zgliszcza - tylko tyle pozostało po tunelach ogrodniczych państwa Maruszewskich z Nowych Kotlic w gminie Sobków w woj. świętokrzyskim. Tydzień temu ogień strawił cały dorobek ich pracy. Teraz w internecie trwa zbiórka pieniędzy na odbudowę tuneli.

Anna i Stanisław Maruszewscy z Nowych Kotlic w gminie Sobków w woj. świętokrzyskim od lat uprawiają warzywa. Niestety, w miniony czwartek 11 marca około godziny 3 w nocy w ich gospodarstwie wybuchł pożar.

- Niestety pożar zniszczył wszytko: dwa tunele ogrodnicze - 30 na 7 metrów, całą naszą pracę ostatniego miesiąca, wszystkie sadzonki, a także przez wiele lat zbierane doniczki, skrzynki, nawozy, systemy nawadniania i piła motorowa oraz wiele innych niezbędnych narzędzi spłonęły - wyjaśniają gospodarze.

Jak czytamy na portalu echodnia.eu, pani Anna miesiąc temu zasadziła zioła, posiała także pomidory i ogórki. Straty wyceniono na kilkanaście tysięcy złotych.

W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę tunelu i najpotrzebniejsze rzeczy. Jeśli ktoś z Was może wesprzeć państwa Maruszewskich, tu znajdzie link do zbiórki. Pomóżmy im uratować ten sezon!

ksz, oprac. na podst. Echodnia.eu, Facebook, fot. facebook.com/Ogrod-warzywny-u-Ani

Z wizytą w największej w Polsce szklarni w Siechnicach

Podobne artykuły

WiOM Warzywa i Owoce Miękkie

WiOM 07/2022

magazine cover image KUP PRENUMERATĘ ZOBACZ E-WYDANIE

PogodaPoznań

temp. min./max.

16°C/24°C