Rolnicy złożyli ponad pół miliona wniosków o dopłaty bezpośrednie

Rolnicy złożyli ponad pół miliona wniosków o dopłaty bezpośrednie

Do wczoraj do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło ponad pół miliona wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe z PROW - poinformował ARiMR. W tym roku rolnicy po raz trzeci składają dokumenty przez internet. Mają na to więcej czasu, ponieważ termin został przesunięty o miesiąc – do 15 czerwca.

W ubiegłym roku o dopłaty bezpośrednie i obszarowe z PROW wnioskowało ponad 1,3 mln rolników. W obecnej kampanii, do środy 29 kwietnia do ARiMR wpłynęło 529 tys. wniosków. 

Utrzymana została także możliwość złożenia papierowego oświadczenia potwierdzającego brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego. I w tym przypadku rolnicy dostali więcej czasu na dostarczenie dokumentów. 

Do środy 29 kwietnia do Agencji wpłynęło 180 tys. oświadczeń potwierdzających brak zmian w 2020 r. w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2019.

Warto złożyć wniosek w terminie

ARiMR przypomina, że wnioski i oświadczenia będzie można składać również po 15 czerwca 2020 r., z tym, że za każdy dzień roboczy opóźnienia (do 10 lipca 2020 r.) należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1 proc.

Jak złożyć wniosek?


Oświadczenia można przekazywać do biur powiatowych ARiMR pocztą, złożyć poprzez platformę ePUAP lub przesłać zeskanowane dokumenty pocztą elektroniczną na adres mailowy biura powiatowego, a oryginał dostarczyć w późniejszym terminie.

Dokumenty można również pozostawić w udostępnionych przy wejściach do biur powiatowych wrzutniach. Ponadto, możliwy jest także inny sposób złożenia oświadczenia - rolnicy mogą zalogować się do aplikacji eWniosekPlus i wysłać wniosek przez internet.

Rolnicy, którzy mają techniczne problemy z wypełnieniem wniosku, mogą kontaktować się telefonicznie z biurami powiatowymi ARiMR  lub pod bezpłatnym numerem infolinii 800 38 00.

ksz, oprac. na podst. ARiMR

Wypłaty dopłat bezpośrednich, ONW i RSK oraz zmiany we wnioskach na 2020 rok

Komentarze

WiOM Warzywa i Owoce Miękkie

Czerwiec2020

KUP PRENUMERATĘ ZOBACZ E-WYDANIE