Dzwonek  Czytaj prenumeratę już od 159 zł  Skorzystaj

Brytyjski G’s Fresh na polskiej ziemi

Brytyjski G’s Fresh na polskiej ziemi

Brytyjski producent warzyw G’s Fresh, który od 2014 r. prowadzi działalność w Polsce, powiększa swoje uprawy w naszej ojczyźnie. Wychodzenie poza rodzimy rynek i tworzenie przyczółków w całej Europie ma być receptą na zbliżający się Brexit.

Spółka weszła do Polski w 2014 r. i zaczęła uprawiać warzywa na powierzchni 120 ha. Obecnie gospodaruje na ich 950 ha. Jak donoszą przedstawiciele polskiego oddziału G’s, największym wyzwaniem dla działalności w naszym kraju są zmienne warunki atmosferyczne. Przede wszystkiem susza w okresie letnim, gradobicia, a także przymrozki, które dały się we znaki wiosną tego roku. Zimne dni i noce w końcówce kwietnia i w pierwszej połowie maja opóźnią tegoroczne zbiory sałat i innych warzyw – nawet o 3 tygodnie.

Mimo trudności jakie sprawiaja warunki pogodowe, przedstawiciele firmy widzą możliwości rozwoju w Polsce. Wyprodukowane nad Wisłą warzywa są eksportowane do licznych krajów Europy. Według pracowników G's, Polska jest kolejną bazą i możliwą lokalizacją, dzięki której firma może zaspokoić zapotrzebowanie klientów w całej Europie, gdy proces Brexit zostanie zakończony. Oprócz Polski, G’s prowadzi działalność także w Hiszpanii, Czechach, Senegalu, Wielkiej Brytanii i USA. db

Podobne artykuły

WiOM Warzywa i Owoce Miękkie

WiOM 08/2022

magazine cover image KUP PRENUMERATĘ ZOBACZ E-WYDANIE

PogodaPoznań

temp. min./max.

29°C/33°C