Dzwonek  Czytaj prenumeratę już od 159 zł  Skorzystaj

Truskawkowy szlak WIOM - Timac Agro - nawozy, w które warto zainwestować!

Truskawkowy szlak WIOM - Timac Agro - nawozy, w które warto zainwestować!

W ramach Truskawkowego szlaku WiOM tym razem odwiedziliśmy gospodarstwo w Cegielni na Lubelszczyźnie. Barbara i Piotr Banasiowie ekologiczną uprawą truskawek i malin zajmują się od 17 lat. Uprawiają w sumie 14 ha, po trzy przeznaczyli pod malinę i truskawkę.

Przed założeniem plantacji wraz z uprawkami agregatem stosowane są nawozy od Timac Agro - Physio-Mescal G18 – połączenie kompleksu Physio+, wapnia Mezocalc, fosforu i magnezu, Physiomax 975 – biostymulujący, wysoce reaktywny, granulowany nawóz wapniowy z magnezem.

Wraz z nawadnianiem kroplowym podawany jest Ecovigor. To nawóz pochodzenia roślinnego na bazie alg morskich, zawierający naturalne substancje o działaniu biostymulującym. Nawozów tych gospodarze używają od 12 lat.

– Mają dobry skład, który odżywia nie tylko roślinę, ale poprawia jakość gleby. Długi czas stosowania powoduje, że składniki kumulują się w glebie poprawiając jej parametry. Jest to ważne szczególnie w uprawie ekologicznej, w której rośliny trudniej ochronić kiedy rozpocznie się infekcja. Nawozy nie należą do najtańszych, ale za jakość trzeba zapłacić – mówią gospodarze.

Truskawkowy szlak WIOM - Timac Agro - nawozy, w które warto zainwestować!

Podobne artykuły

WiOM Warzywa i Owoce Miękkie

WiOM 08/2022

magazine cover image KUP PRENUMERATĘ ZOBACZ E-WYDANIE

PogodaPoznań

temp. min./max.

29°C/33°C