Bactim Terrastart – nowy nawóz od INTERMAG

Na nowy sezon firma Intermag przygotowała nowy produkt. Jest to nawóz startowy będący połączeniem składników pokarmowych i pożytecznych mikroorganizmów glebowych – Bactim Terrastart.
Nawóz Bactim Terrastart, jest wynikiem prac i badań prowadzonych w ramach projektu finansowanego ze środków unijnych przez Laboratorium Mikrobiologiczne Działu B&R Firmy INTERMAG. W ramach prac nad produktem prowadzono izolacje mikroorganizmów z naturalnych środowisk pod kątem solubilizacji i ochrony fosforu. Sprawdzono aktywność wyizolowanych mikroorganizmów oraz wykonano szereg doświadczeń wazonowych, które potwierdziły pozytywny wpływ wytypowanych mikroorganizmów na rośliny. Ostatnim etapem badań było potwierdzenie efektywności mikroorganizmów i gotowego nawozu Bactim Terrastart w warunkach polowych.
- Nawóz Bactim Terrastart przeznaczony jest do stosowania z siewem nasion, sadzeniem roślin i do przygotowania substratów do siewu i sadzenia roślin. Formulacja nawozu – mikrogranulat, zapewnia optymalne rozmieszczenie składników pokarmowych i mikroorganizmów w obrębie systemu korzeniowego siewek. Wysoka zawartość fosforu oraz FORMUŁA SAFE-P (mikroorganizmy) wpływają korzystnie na rozwój systemu korzeniowego. Bactim Terrastart zawiera także łatwo przyswajalny cynk, który jest niezbędny do początkowego rozwoju roślin – wyjaśnia firma.
Nawóz Bactim Terrastart można stosować: przy użyciu urządzeń do wysiewu mikrogranulatów zainstalowanych na siewnikach lub sadzarkach oraz poprzez dokładne wymieszanie nawozu z substratem używanym do siewu lub sadzenia roślin.
Nawóz Bactim Terrastart ma zastosowanie we wszystkich uprawach rolniczych wysiewanych siewnikami precyzyjnymi np. kukurydzy czy buraku cukrowym w dawce 15 kg/ha. Bactim Terrastart doskonale spisuje się także w uprawie warzyw korzeniowych np. marchwi czy pietruszce. W warzywach korzeniowych polecamy dawkę w zakresie 5 – 7 kg nawozu na 1 hektar.
Właściwości Bactim Terrastart:
- multifunkcjonalność produktu
- wysoka zawartość składników pokarmowych i mikroorganizmów solubilizujących fosfor
- ochrona stosowanego fosforu przed uwstecznianiem
- lepsze zaopatrzenie siewek w ważny na etapie wschodów fosfor i cynk
- silna biostymulacja roślin
- przyspieszenie początkowego wzrostu siewek
Działanie nawozu zostało potwierdzone w badaniach własnych oraz badaniach prowadzonych
w jednostkach badawczych.
Konferencja "Warzywa z Bronisz". Utylizacja odpadów bez odorów
Podobne artykuły
PogodaPoznań
temp. min./max.
21°C/31°C
Polecany artykuł
-
09.08.2022
Jak przyspieszyć plonowanie pomidora? Z wizytą w …
-
25.07.2022
Wysokie ceny i brak towaru - Co się dzieje z cukr…
-
22.07.2022
Potas, żelazo i 85% kwasów humusowych - Jak powst…
-
02.08.2022
Producenci dokładają do biznesu. Co z cenami owoc…
-
27.07.2022
Szulkowscy i warzywa kapustne w Brukach
-
09.08.2022
Ceny nawozów u dystrybutorów? Dalej rosną. Sprawd…