Dzwonek  Czytaj prenumeratę już od 159 zł  Skorzystaj

Bactim Terrastart – nowy nawóz od INTERMAG

Bactim Terrastart – nowy nawóz od INTERMAG

Na nowy sezon firma Intermag przygotowała nowy produkt. Jest to nawóz startowy będący połączeniem składników pokarmowych i pożytecznych mikroorganizmów glebowych – Bactim Terrastart.

Nawóz Bactim Terrastart, jest wynikiem prac i badań prowadzonych w ramach projektu finansowanego ze środków unijnych przez Laboratorium Mikrobiologiczne Działu B&R Firmy INTERMAG. W ramach prac nad produktem prowadzono izolacje mikroorganizmów z naturalnych środowisk pod kątem solubilizacji i ochrony fosforu. Sprawdzono aktywność wyizolowanych mikroorganizmów oraz wykonano szereg doświadczeń wazonowych, które potwierdziły pozytywny wpływ wytypowanych mikroorganizmów na rośliny. Ostatnim etapem badań było potwierdzenie efektywności mikroorganizmów i gotowego nawozu Bactim Terrastart w warunkach polowych.


- Nawóz Bactim Terrastart przeznaczony jest do stosowania z siewem nasion, sadzeniem roślin i do przygotowania substratów do siewu i sadzenia roślin. Formulacja nawozu – mikrogranulat, zapewnia optymalne rozmieszczenie składników pokarmowych i mikroorganizmów w obrębie systemu korzeniowego siewek. Wysoka zawartość fosforu oraz FORMUŁA SAFE-P (mikroorganizmy) wpływają korzystnie na rozwój systemu korzeniowego. Bactim Terrastart zawiera także łatwo przyswajalny cynk, który jest niezbędny do początkowego rozwoju roślin – wyjaśnia firma.


W skład FORMUŁY SAFE-P opracowanej w laboratorium INTERMAG wchodzą wyselekcjonowane bakterie glebowe z rodzaju Bacillus sp. Bakterie te w naturalny dla siebie sposób uwalniają uwsteczniony fosfor z depozytu glebowego, dostarczając go roślinom. Dodatkowo mikroorganizmy chronią stosowany z nawożeniem doglebowym fosfor przed chemicznym uwstecznieniem wynikającym ze zbyt niskiego lub zbyt wysokiego odczynu gleby. 


Nawóz Bactim Terrastart można stosować: przy użyciu urządzeń do wysiewu mikrogranulatów zainstalowanych na siewnikach lub sadzarkach oraz poprzez dokładne wymieszanie nawozu z substratem używanym do siewu lub sadzenia roślin.


Nawóz Bactim Terrastart ma zastosowanie we wszystkich uprawach rolniczych wysiewanych siewnikami precyzyjnymi np. kukurydzy czy buraku cukrowym w dawce 15 kg/ha. Bactim Terrastart doskonale spisuje się także w uprawie warzyw korzeniowych np. marchwi czy pietruszce. W warzywach korzeniowych polecamy dawkę w zakresie 5 – 7 kg nawozu na 1 hektar.


Właściwości Bactim Terrastart:

  • multifunkcjonalność produktu
  • wysoka zawartość składników pokarmowych i mikroorganizmów solubilizujących fosfor
  • ochrona stosowanego fosforu przed uwstecznianiem
  • lepsze zaopatrzenie siewek w ważny na etapie wschodów fosfor i cynk
  • silna biostymulacja roślin
  • przyspieszenie początkowego wzrostu siewek

Działanie nawozu zostało potwierdzone w badaniach własnych oraz badaniach prowadzonych 
w jednostkach badawczych.

Konferencja "Warzywa z Bronisz". Utylizacja odpadów bez odorów

Podobne artykuły

WiOM Warzywa i Owoce Miękkie

WiOM 08/2022

magazine cover image KUP PRENUMERATĘ ZOBACZ E-WYDANIE

PogodaPoznań

temp. min./max.

21°C/31°C