Dzwonek  Czytaj prenumeratę już od 159 zł  Skorzystaj

Kłecki Dzień Ogórka 2021. Dlaczego warto stosować folię biodegradowalną?

Kłecki Dzień Ogórka 2021. Dlaczego warto stosować folię biodegradowalną?

W Michalczy koło Kłecka w sobotę 17 lipca odbyło się wielkie ogórkobranie, czyli Kłecki Dzień Ogórka. Przybyli na pola plantatorzy ogórka mieli okazję zapoznać się z paletą agrowłóknin i foli biodegradowalnych firmy Agrimpex. Obejrzyj film pod artykułem!

Folia biodegradowalna zdobywa coraz większą popularność wśródk rolników. Zalety jej stosowania przedstawił uczestnikom Kłeckiego Dnia Ogórka Robert Świstak, koordynator ds. marketingu Agrimpex i Paweł Tamborski reprezentant regionalny Agrimpex. 

- Folia biodegradowlana zastosowana np. w uprawie ogórka ogranicza dotarcie światła do gruntu, a tym samym uniemożliwia rozwój niechcianych chwastów bez stosowania herbicydów. Jej największą zaletą jest brak konieczności zbierania i utylizacji, gdyż folię po prostu zostawia się na polu i się ją talerzuje. Następnie ulega ona całkowitemu rozkładowi - wyjaśniali przedstawiciele Agrimpex.

Panowie zaprezentowali także korzyści stosowania agrowłókniny ściółkującej czarnej Pegas Agro 50 g w uprawie ogórka, która zapobiega rozrostowi chwastów i poprawia warunki fitosanitarne roślin.

Więcej o rozwiązaniach Agrimpex dowiesz się z filmu!

Dlaczego warto stosować folię biodegradowalną w uprawie ogórka?

Podobne artykuły

WiOM Warzywa i Owoce Miękkie

WiOM 07/2022

magazine cover image KUP PRENUMERATĘ ZOBACZ E-WYDANIE

PogodaPoznań

temp. min./max.

13°C/18°C