Dzwonek  Czytaj prenumeratę już od 159 zł  Skorzystaj

Timac Agro wprowadza innowacyjne biostymulatory DNA Performance

Timac Agro wprowadza innowacyjne biostymulatory DNA Performance

Timac Agro opracował nową gamę biostymulatorów. Innowacyjne preparaty mają pomóc rolnikom w uzyskaniu wysokich plonów, nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych.

11 stycznia firma Timac Agro Polska przedstawiła nową gamę nawozów płynnych i biostymulatorów DNA Performance. Zwiększają one wydajność i jakość produkcji roślinnej. Pomogą także rolnikom w spełnieniu wymagań, jakie stawia przed nimi strategia „Od pola do stołu”.

Gama   nawozów DNA   Performance  to  kompleksowe  podejście do  różnych  aspektów  zrównoważonej  produkcji  rolniczej i specjalistycznej. Składa się z pięciu preparatów: Astelis, Genakis, Irys, Kaoris i Seactiv, które mają ograniczać wpływ stresów abiotycznych na roślinę. Zostały stworzone z myślą o zmaksymalizowaniu potencjału genetycznego upraw poprzez intensyfikację wchłaniania składników odżywczych. 

- Biostymulatory te oddziaływują na stresy roślinne i regulują kwestię ekspresji genów, czyli w dużo większym stopniu wykorzystują potencjał genetyczny uprawy. W DNA Performance łączymy te właściwości w różnych preparatach, aby w 100 proc. odpowiedzieć na potrzeby różnych upraw – wyjaśnia Dariusz Mieszała, product manager Timac Agro.


Do jakich upraw dedykowane są produkty z gamy DNA Performace?

Astelis  dzięki  działaniu  nalistno-doglebowemu przeznaczony  jest  do  zastosowania  we  wczesnych fazach  rozwojowych  wszystkich  gatunków  zbóż i  kukurydzy.

Z kolei Genakis może być używany we wszystkich uprawach rolniczych. Ale polecany jest szczególnie w kukurydzy, rzepaku, zbożu, buraku, ziemniaku i lucernie  oraz w soi czy słoneczniku.Natomiast Irys osiąga dobre rezultaty we  wszystkich  uprawach  dwuliściennych oraz warzywach. Okres, w którym wykazuje największy efekt działania to  wczesne  fazy  wzrostu.  W  rzepaku  na  przykład  stosujemy  go wiosną w czasie wzrostu wydłużeniowego pędu, przez co wpływamy na  maksymalizację  rozwoju  roślin  w  okresie  intensywnego  rozwoju części  nadziemnej,  a  potem  kwitnienia. 

Kaoris dedykowany jest dla upraw specjalistycznych: sadów, plantacji owoców jagodowych, winnic oraz specjalistycznych upraw warzyw.

I ostatnia pozycja z gamy DNA Performace Seactiv to grupa aż sześciu produktów. Każdy z nich jest dedykowany pod różne uprawy lub innej fazie wegetacyjnej. Warto wiedzieć, że od bieżącego sezonu 2022 nawozy z grupy SEACTIV będą sukcesywnie  zastępować  w  ofercie  Timac  AGRO  znane na polskim rynku preparaty z gamy Fertileader.Więcej o nowych preparatach Timac Agro dowiecie się z filmu.

Timac Agro wprowadza innowacyjne biostymulatory DNA Performance

Podobne artykuły

WiOM Warzywa i Owoce Miękkie

WiOM 08/2022

magazine cover image KUP PRENUMERATĘ ZOBACZ E-WYDANIE

PogodaPoznań

temp. min./max.

29°C/33°C