Biologiczna ochrona przed gąsienicami

Biologiczna ochrona przed gąsienicami

Biologiczny preparat Delfin WG przeznaczony do zwalczania gąsienic różnego rodzaju szkodników z rzędu motyli (Lepidoptera), między innymi gąsienice sówkowatych i bielinkowatych w uprawie bakłażana, pomidora, ogórka, cukinii pod osłonami oraz kapusty, brokuła i kalafiora uprawianego w gruncie. Środek jest preparatem mikrobiologicznym na bazie zarodników i kryształów Bacillus thuringiensis spp. Kurstakis szczep SA-11.

Kryształy i toksyny

Bakterie Bacillus thuringiensis budując formy przetrwalnikowe (spory) tworzą w nich kryształy białek nazywanych delta-endotoksynami. Białka (kryształy) mają toksyczne działanie dla larw owadów m.in. z rzędu motyli. Kilka godzin po spożyciu środka gąsienice przerywają żerowanie, a następnie wskutek zakłócenia funkcjonowania nabłonka jelita środkowego owadów po paru dniach obumierają. Przeznaczony do ochrony upraw konwencjonalnych, ekologicznych i w programach zero pozostałości.

Bezpieczny dla fauny pożytecznej

Wysoka specyficzność środka Delfin polega na tym, że do aktywacji delta-endotoksyn niezbędne jest wysokie pH i obecność odpowiedniej proteazy w układzie pokarmowym. Takie warunki występują tylko u stawonogów i nie występują  u ludzi i zwierząt wyższych. Ze względu na swoją selektywność Delfin WG jest przyjazny dla środowiska i entomofauny pożytecznej.

Delfin WG jest ekonomicznym rozwiązaniem w ochronie upraw ogrodniczych przed motylami uszkadzającymi liście i owoce i może być stosowany wielokrotnie w sezonie bez obawy wywołania odporności szkodników na s.a.

Promocja 10 + 1

W programie zwalczania motyli z uwzględnieniem środków Delfin WG i  Imidan 40 WG można skorzystać z super promocji zakupowej na te produkty. Szczegóły promocji – www.agrosimex.pl/promocja-10-1-imidan-delfin/

Maciej Kania
Źródło: mat. prasowe Agrosimex

Komentarze

WiOM Warzywa i Owoce Miękkie

Maj 2020

KUP PRENUMERATĘ ZOBACZ E-WYDANIE

PogodaPoznań

temp. min./max.

8°C/11°C