Dzwonek  Czytaj prenumeratę już od 159 zł  Skorzystaj

Nowy środek do ochrony upraw ekologicznych

Nowy środek do ochrony upraw ekologicznych

Lista środków ochrony roślin przeznaczonych do stosowania w rolnictwie ekologicznym została poszerzona w końcu kwietnia o środki Trianum-G oraz Trianum-P.

Trianum-P oraz Trianum-G to środki biologiczne, których substacją czynną są zarodniki Trichoderma harzianum Rifai szczep T-22. W przypadku preparatu Trianum-G zawartość substancji czynnej wynosi
1,5 x 1011 jtk/kg. W Trianum-P zarodników jest ich 1012 jtk/kg. Środki są sprzedawane w postaci granul do sporządzania zawiesiny wodnej. 

Zarówno Trianum-G jak i Trianum-P są przeznaczone do ochrony warzyw przed chorobami powodowanymi przez grzyby i organizmy grzybopodobne. Środki chronią system korzeniowy rośliny przed patogenami pochodzenia glebowego rodzaju: Fusarium, Rhizoctonia oraz Pythium. Mikroorganizm będący substancją czynną dobrze rozwija się w różnych warunkach środowiskowych, w szerokim zakresie temperatur (8–34°C), pH na poziomie 4–8,5, na różnego typu podłożach i korzeniach wielu gatunków roślin. Aby uzyskać optymalne działanie, środek należy zastosować w uprawie jak najwcześniej. 

Producentem ekologicznych środków jest holenderska firma Koppert. Zostały one zarejestrowane do ochrony pomidorów, marchwi, sałaty czy ogórka, ale uprawianych pod osłonami. mk

Podobne artykuły

WiOM Warzywa i Owoce Miękkie

WiOM 08/2022

magazine cover image KUP PRENUMERATĘ ZOBACZ E-WYDANIE

PogodaPoznań

temp. min./max.

29°C/33°C