Gruntownie umyte

Gruntownie umyte

Konsumenci wymagają od producentów warzyw, żeby oferowany towar nie miał zabrudzeń. Z pomocą przychodzą myjki, płuczki i szczotkarki.

Ziemniaki w workach, z których sypie się ziemia, marchew, seler czy pietruszka nie przyciągają wzroku kupujących. Rolnicy zgodnie z zamówieniem hurtowni, sieci handlowych, czy klientów indywidualnych dostarczają towar czysty, umyty, wtedy każdy może łatwiej sprawdzić jego jakość. W tej operacji pomagają myjki, płuczki i szczotkarki. Przedstawiamy ofertę rynkową producentów myjek i płuczek do warzyw.

Machines Pióro

Płuczka do warzyw P – dostępna w ofercie płuczka do warzyw z obrotowym bębnem myje świeże warzywa, równocześnie usuwając zabrudzenia ziemią i małe kamienie. Warzywa w trakcie obróbki są transportowane, w całości lub częściowo zanurzone w trakcie mycia. Myjnia bębnowa jest wykonana z blachy stalowej, a bęben z blachy perforowanej. Płuczka napędzana jest jednym motoreduktorem. Podstawowe wyposażenie płuczki do warzyw: bęben, wanna z lejem osadczym, zawór spustowy, natrysk bieżący na całej długości bębna, koła jezdne. Opcjonalne wyposażenie płuczki do warzyw: płynna regulacja obrotów bębna, bęben ze stali nierdzewnej, konstrukcja ocynkowana.

PPHU Maciuś

Myjka M-200/2 jest myjką dwubębnową, przeznaczoną do mycia ziemniaków i warzyw. Parametry techniczne myjki: wymiary kompletne (dł. × szer. × wys. – z zamontowanym wsypem i stołem wysypowym) 7,70 × 1,70 × 1,50 m, prędkość obrotowa bębna w opcji z falownikiem od 1 do 10 obr./min, pojemność wanny 300 l, ładowność 200 kg.

Polecany artykuł
12.08.2019
150 tys. zł do wzięcia. Rusza "Młody rolnik"

KOTŁO–POL Zbigniew Banasiak

Płuczka do warzyw to urządzenie przeznaczone do mycia warzyw – ziemniaków, marchwi, selerów, pietruszki, buraczków. Urządzenie to ma również szersze zastosowanie, można w nim płukać np. szkło, plastik. Firma oferujemy dwa rodzaje płuczek: bez sortownika i z sortownikiem.  Parametry techniczne: wymiary płuczki (dł. × szer. × wys. w cm ) 420 × 125 × 170, wydajność płuczki 3000 kg/godz.

P.P.H.U. MECHANIK Marek Kaczkowski

Płuczka do warzyw ze szczotkami przeznaczona jest do mycia owoców i warzyw. Charakteryzuje się dużą wydajnością i dokładnością. Myje ogórki, marchew, cebulę, wiśnie, porzeczki i inne owoce i warzywa. Parametry techniczne: wymiary płuczki (dł. × szer. × wys. w mm ) 5000 × 1000 × 1700, wydajność płuczki 1–6 t/godz.

Arikon agro

Płuczka do warzyw duża, przeznaczona jest do płukania warzyw i wczesnych ziemniaków. Wykonana z kształtowników stalowych i blach. Wał bębna osadzony jest na dwóch łożyskach ślizgowych. Na wale znajdują się obręcze, na których nawinięte jest sito. Na końcach płuczki znajduje się ruszt załadowczy i rynna zsypowa, którą zsuwają się opłukane warzywa. Napęd bębna sitowego odbywa się za pomocą silnika elektrycznego poprzez przekładnię pasowo-klinową i przekładnię ślimakową. Wydajność ok 5000 kg/godz., dodatkowo może być wyposażona w sortownik oraz workownicę. Wymiary (dł. × szer. × wys. w m) 3,80 × 0,9 × 1,6.

UNI-MASZ H.M. Juszczuk

Myjka wodno-powietrzna z elewatorem. przeznaczona jest do mycia i płukania owoców i warzyw. Wykorzystana może być do usunięcia zabrudzeń z truskawek, brokułów, kalafiorów, śliwek, cebuli, bakłażanów, patisonów, ogórków, papryki, pieczarek, wiśni.

SFAMASZ – Jan Dziedzic

Myjka serii M60 służy do mycia płodów rolnych, takich jak np. ziemniaki, marchew, buraki, pietruszka, seler itp. Mycie w systemie ciągłym, przelotowym – warzywa podawane wypychają warzywa już umyte. Pomiędzy komorą bębna a przenośnikiem wybierającym znajduje się przesłona regulująca czas mycia warzyw.

Wydajność uzależniona od stopnia zabrudzenia warzyw, stopnia otwarcia przesłony i ilości podawanych płodów rolnych. Wymyte warzywa spłukiwane są strumieniem czystej, bieżącej wody z dysz umieszczonych nad przenośnikiem. Bęben myjący wykonany ze stali „czarnej”, perforowanej bądź, na specjalne zamówienie, nierdzewnej. Parametry techniczne: średnica bębna myjącego wynosi 600 mm, wymiary (dł. × szer. × wys. w mm) 2900 × 1100 × 1500.

Maciej Kania

Komentarze

WiOM Warzywa i Owoce Miękkie

Maj 2020

KUP PRENUMERATĘ ZOBACZ E-WYDANIE

PogodaPoznań

temp. min./max.

8°C/11°C