O nas

O nas

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. wydawca czasopism, książek o tematyce rolniczej i ogrodniczej. Polskie Wydawnictwo Rolnicze jest wydawcą miesięczników „Sad Nowoczesny”, „WiOM Warzywa i Owoce Miękkie”, czasopisma „Pod Osłonami” (8 wydań w roku), kwartalnika „Pieczarki - Biuletyn Producenta Pieczarek”, miesięcznika Top Agrar Polska, Tygodnika Poradnika Rolniczego oraz dwumiesięczników  Profi - profesjonalna technika rolnicza oraz Elita Dobry Hodowca, a także portali internetowych: www.sadnowoczesny.pl, www.warzywaiowoce.plwww.topaagrar.plwww.tygodnik-rolniczy.plwww.profitechnika.pl,  www.elita-magazyn.pl.

CZASOPISMA:

Miesięcznik „Sad Nowoczesny” jest polskimi z sadownikami od 1972 roku. Co miesiąc dostarcza im najnowsze informacje dotyczące szeroko rozumianej produkcji. Najwięcej miejsca zajmują zagadnienia agrotechniczne: zakładanie i prowadzenie sadów i plantacji roślin jagodowych, odmiany, nawożenie oraz ochrona upraw. Podpowiadamy, jak produkować nowocześnie, co zrobić, aby sadownictwo było opłacalne. Prezentujemy dobre gospodarstwa, pokazujemy, jak produkują najlepsi, z kogo brać przykład, jak z problemami radzą sobie poszczególni sadownicy.

Miesięcznik „WiOM Warzywa i Owoce Miękkie” jest dedykowany plantatorom warzyw polowych. Tematyka czasopisma obejmuje wszystkie aspekty produkcji warzyw – od planowania, kalkulacji, poprzez możliwości finansowania, technologię uprawy, włączając w nią ochronę roślin i nawożenie, do możliwości sprzedaży na dużych i mniejszych rynkach zbytu. Przekazujemy zagadnienia dotyczące prawnych aspektów produkcji ogrodniczej. Staramy się również śledzić ogrodnicze nowinki techniczne i odmianowe. Uczestniczymy w wielu spotkaniach branżowych i przekazujemy relacje z najciekawszych wydarzeń. Niemało uwagi poświęcamy ekologicznemu sposobowi gospodarowania.

Czasopismo „Pod Osłonami” (8 wydań w roku) to specjalistyczne czasopismo ogrodnicze, poświęcone szklarniowym i tunelowym uprawom warzyw, roślin ozdobnych i roślin jagodowych.

Kwartalnik „Pieczarki. Biuletyn Producenta Pieczarek" służy rozwojowi pieczarkarstwa w Polsce od 1959 r. Adresowany jest przede wszystkim do producenta pieczarek oraz producentów podłoża, grzybni, przetwórców grzybów. Artykuły dotyczą najnowszych technologii uprawy pieczarek i boczniaka, chorób i szkodników oraz ekonomiki produkcji (w tym marketing, polityka rolna w Polsce i w UE).

SERWISY INTERNETOWE:

Portal sadnowoczesny.pl powstał z myślą o zapewnieniu łatwego dostępu do wartościowych informacji dotyczących upraw roślin sadowniczych. Serwis składa się z ośmiu sekcji tematycznych: Agrotechnika, Ochrona, Mechanizacja, Rynek, Prawo, Relacje, Kalendarium i Filmy. Jego zadaniem jest jak najszybsze przekazywanie informacji dotyczących nowości rynkowych i szczególnie ważnych wydarzeń w każdym z wymienionych działów.

Portal warzywaiowoce.pl dostarcza najświeższych informacji dla producentów warzyw i owoców jagodowych.

PogodaPoznań

temp. min./max.

12°C/19°C