StoryEditorPożar w Głazowie

200 sztuk skrzynek objętych ogniem

30.09.2022., 11:16h
27 września 2022 roku wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianych skrzyń w Głazowie. Ogień objął również część konstrukcji dachu pobliskiej chłodni.

Do Stanowiska Kierownika Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, dnia 27 września 2022 roku wpłynęło zgłoszenie o pożarze w Głazowie. Płonęły skrzynie i cześć pobliskiej chłodni.

Pożar miał miejsce w Głazowie, gmina Obrazów. Na miejscu zdarzenia okazało się, że płonęło blisko 200 sztuk drewnianych skrzyń, które znajdowały się w pobliżu chłodni. W momencie przyjazdu straży pożarnej, cała sterta objęta była już ogniem. Ogień niestety dotarł również do drzwi i konstrukcji dachowej pobliskiej chłodni.

image

Pożar w miejscowości Głazów

FOTO: fot. Archiwum Kp Psp Sandomierz

Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oraz podali dwa prądy wody na palące obiekty. Po ugaszeniu budynek chłodni oraz pogorzelisko poddano kontroli kamerą termowizyjną, po czym stwierdzono brak zagrożenia.

W akcji gaśniczej brały udział zastępy JRG Sandomierz oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Głazowa, Świątnik oraz z Obrazowa.

Na podst. Gov.pl za  Kpt. Paweł Wiśniowski  Archiwum KP PSP Sandomierz

19. maj 2024 06:39