StoryEditorZłapani na gorącym uczynku

Chcieli ukraść dynie – zostali złapani na gorącym uczynku

03.10.2022., 11:10h

Na gorącym uczynku złapani zostali trzej mężczyźni, którzy chcieli ukraść dynie. Przyłapała ich właścicielka, która niezwłocznie zawiadomiła policję. Co grozi sprawcom kradzieży?

W pierwszy weekend października policjanci z Parczewa zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, pochodzących z Siedlec w wieku od 35 do 54 lat, którzy postanowili ukraść dynie z pola w gminie Podedwórze.

Całą sytuację jako pierwsza zauważyła właścicielka gospodarstwa, kiedy to przy jej polu dyniowym zatrzymał się szary passat, z którego wysiadło trzech mężczyzn. Panowie zaczęli zbierać dynię, a właścicielka w tym czasie postanowiła niezwłocznie wezwać policję.

Sprawcy kradzieży zostali przyłapani na gorącym uczynku, w momencie ładowania wyciętych dyni do bagażnika pojazdu. Łącznie udało im się załadować 25 sztuk. Mężczyźni tłumaczyli się chęcią ugotowania zupy dyniowej i postanowili ten pomysł urzeczywistnić.

Zgłaszająca kradzież, straty wyceniła na kwotę bliską 450 złotych. Dynie zostały zwrócone, a na mężczyzn nałożona kara finansowa. Każdy z nich zapłacić ma mandat karny w wysokości 500 złotych.

 

 

Źródło: lubelska.policja.gov.pl/

21. czerwiec 2024 11:02