StoryEditorMateriał promocyjny

Ekologiczne opakowania - w co pakować zakupy w sklepie?

14.11.2022., 15:23h
Jak pokazują dane sprzed kilku lat, statystycznie Polak zużywa średnio 300 reklamówek rocznie, a w Europie to około 200 reklamówek na osobę. Ustawa o odpłatnych torbach plastikowych w sklepach na pewno pozwoliła zmniejszyć tę liczbę, ale będąc przy kasie w dowolnym supermarkecie łatwo zauważyć, że wciąż bardzo chętnie używamy plastikowych torebek do pakowania zakupów. Jakie są alternatywy?

Ekologiczne torby papierowe

To pierwsza opcja, którą warto rozważyć. Papierowe torby są produkowane w taki sposób, by można było używać ich wielokrotnie. Będą się nadawać do przenoszenia nawet dosyć ciężkich zakupów (nośność do 15 kg). Są praktyczne, eleganckie, a po zużyciu trafią do pojemnika z papierem. Ich rozkład zajmie około 6 miesięcy.

To także świetny pomysł na promocję swojej marki - ekologiczne torby papierowe torbykraft.pl to opcja na nadruk logo lub dowolnej grafiki. W ten sposób torba staje się reklamą, a jednocześnie bardzo praktycznym przedmiotem codziennego użytku.

image

ekologiczne torby papierowe torbykraft.pl

FOTO: fot. Torbykraft.pl

Bawełniane torebki na warzywa i owoce

To bardzo ważna kwestia, bo małe, plastikowe reklamówki na warzywa i owoce wciąż pozostają w sklepach darmowe. I korzystamy z nich ma potęgę! Tymczasem wystarczy zaopatrzyć się w wielorazowe, bawełniane woreczki, do których z powodzeniem zapakujemy wszystko, co jest nam potrzebne. Nie będą one zwiększać ceny produktu w trakcie ważenia, są uniwersalne i zawsze można je mieć przy sobie. W domu wystarczy wrzucić je do pralki, jeżeli w trakcie użytkowania ulegną zabrudzeniu.

Duże torby bawełniane

Kapitalna alternatywa dla plastikowych reklamówek. Nie tylko ze względu na ekologię. Torby bawełniane są bardzo pakowne, wygodne i wytrzymałe. Ułatwiają transport zakupów (dzięki dużym uchwytom łatwo zarzucicie je na ramię), można je prać w pralce, nie niszczą się i na dodatek świetnie wyglądają. Same plusy! Najlepszą opcją jest mieć pod ręką torby bawełniane i torby papierowe, by zawsze być gotowym na wypad do sklepu.

Wiklinowy koszyk na zakupy

Kiedyś duże, wiklinowe kosze z uchwytem były częstym widokiem. Warto znów do nich wrócić, bo są poręczne, dosyć pakowne i nośne. Łatwo można włożyć je do bagażnika samochodu. To także bardzo ekologiczne rozwiązanie, z którego może korzystać cała rodzina.

Kosz wiklinowy i bawełniana lub papierowa torba to świetny zestaw na zakupy. Do kosza warto włożyć produkty delikatne, których nie chcemy stłuc lub pognieść: jajka, pomidory, ciasta na wagę itp. Do papierowej torby zapakujemy produkty cięższe, na przykład mleko, oliwę, czy cukier. Dzięki temu obędzie się bez plastikowych toreb!

Czy jednorazowe reklamówki są nam jeszcze potrzebne? Prawda jest taka, że nigdy nie były. Stworzono je z myślą o wygodzie, a dzisiaj te z pozoru niewinne przedmioty zaśmiecają wody (wystarczy wspomnieć Wielką Pacyficzną Plamę Śmieci), lasy, przyczyniają się do niszczenia ekosystemów. Dlatego tak zwyczajna czynność, jak robienie zakupów powinna być w miarę możliwości wolna od plastikowych torebek. Jak widać - istnieje wiele alternatyw, które niewiele kosztują, a sprawdzają się znakomicie.

21. czerwiec 2024 21:28